Lista imprez i wydarzeń zorganizowanych na obiektach MOSiR-u w minionym roku, nie mówiąc już o tych, w których spółka współuczestniczy, przekracza sto pozycji. W 2019 roku otwierały ją m.in. Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce, mistrzostwa świata w tańcach Freedom Dance Cup, Półmaraton Radomskiego Czerwca, liczne biegi, gale sportów walki czy ogólnopolskie turnieje. Także przy Narutowicza swoje domowe mecze rozgrywały aż trzy drużyny reprezentujące Radom w ekstraklasie - siatkarki E.Leclerc Radomki, siatkarze Cerradu Enea Czarni i koszykarze HydroTrucku oraz walczący o punkty na jej zapleczu piłkarze Radomiaka.
- Należy podkreślić, że nasze obiekty służą radomianom o każdej porze roku. W ramach MOSiR-u funkcjonują przecież nie tylko hala i stadion przy ul. Narutowicza, ale także korty tenisowe, sala sportów walki czy baseny. Wiosną, latem i jesienią, oprócz spotkań ligowych proponujemy udział w wielu imprezach plenerowych. Nasi pracownicy systematycznie włączają się i służą doświadczeniem przy organizacji spotkań ogólnomiejskich. A zimą, gdy tylko aura na to pozwala, zapraszamy fanów łyżwiarstwa na lodowisko - zaznacza prezes zarządu MOSiR-u, Grzegorz Janduła. - W ubiegłym roku usłyszałem nawet żart, że pracujemy 24 godziny na dobę. W tym stwierdzeniu jest jednak ziarno prawdy. Wystarczy wspomnieć, że Aquapark Neptun, poza przerwą techniczną, zamknięty był zaledwie przez trzy, świąteczne dni w roku. Natomiast przygotowanie wielu imprez wymagało pracy w nocy - tłumaczy.
- Warto ukazywać, że działalność Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji nie ogranicza się wyłącznie do wydarzeń sportowych – uzupełnia dyrektor zarządzający MOSiR-u, Robert Dębicki. - W minionym roku po raz kolejny gościliśmy uczestników Cafe Jazz Festival, zlotu kamperów, pikników i spartakiad przedstawicieli różnych grup społecznych. Seniorzy natomiast wyśmienicie bawili się w dwóch odsłonach balu karnawałowego oraz od czerwca do października podczas spotkań w ramach Radomskiego Tańca Pod Gwiazdami w Ośrodku MOSiR Borki. Liczba osób uczestniczących w imprezach i korzystających z obiektów basenowych sięgnęła blisko miliona - wylicza.
W wielu ciekawych projektach uczestniczy także Muzeum Polskich Rowerów oraz spółka jako współorganizator imprez na innych obiektach miejskich. Mnóstwo odwiedzających miasto osób korzysta z profesjonalnej obsługi, jaką gwarantują im pracownicy Centrum Informacji Turystycznej przy Placu Dworcowym 2.
- Osobny akapit należałoby poświęcić również działalności Działu Inwestycji i Zamówień Publicznych, który wydał i przyjął dziesiątki tysięcy stron dokumentacji - zwraca uwagę prezes MOSiR-u. Dotyczyła ona chociażby postępowań przetargowych, zapytań ofertowych, protokołów i innych dokumentów dotyczących prowadzonych przez MOSiR inwestycji, tj. budowy hali i stadionu przy ul. Struga, hal tenisowych przy ul. Bulwarowej, ale także postępowań na usługi ratownicze i dotyczących nadzorów budowlanych. Oprócz tego do wspomnianego działu w 2019 roku wpłynęło blisko pół tysiąca pism.
Przypomnijmy, że obecnie MOSiR odpowiedzialny jest za funkcjonowanie stadionu lekkoatletyczno-piłkarskiego, boiska ze sztuczną murawą oraz hali przy ul. Narutowicza, boisk treningowych przy ul. Struga, kortów tenisowych przy ul. Bulwarowej, Aquaparku Neptun, Basenów Orka i Delfin, sali sportów walki na Borkach, Muzeum Polskich Rowerów w Radomiu, lodowiska miejskiego oraz Centrum Informacji Turystycznej przy Placu Dworcowym. Obecnie prowadzi również postępowanie mające na celu wyłonienie operatora Radomskiego Roweru Miejskiego na kolejne trzy lata.
MOSiR