Środa 16 kwietnia
Bernadetty, Cecyliana, Kseni

Ligowe ostatki. Radomiak po 15 latach znów zagra z Koroną

dm, radomiak.pl 2020-12-13 08:05:00

W pojedynku 17. kolejki Fortuna 1 Ligi piłkarze Radomiaka Radom zagrają na wyjeździe z Koroną Kielce. Dla podopiecznych trenera Dariusza Banasika będzie to ostatni mecz w 2020 roku.

Jak bardzo prestiżowe jest to spotkanie, nie trzeba nikogo, ani w Radomiu, ani w Kielcach, przekonywać. Po raz ostatni oba zespoły spotkały się 15 lat temu - wówczas w Radomiu, Zieloni, choć przegrywali już 0:2, to po dwóch bramkach Jacka Kacprzaka zdołali zremisować z Koroną 2:2.

Podczas ostatniego treningu drużyny trenera Banasika na stadionie przy ul. Narutowicza, zespół wsparli fani Zielonych, którzy pojawili się na trybunach. Kibice zaprezentowali również nową flagę - z wizerunkiem legendy naszego klubu - Brazylijczyka Leandro.

Spoglądając na tabelę, choć zapewne ten mecz, podobnie jak derby, będzie rządził się swoimi prawami, Radomiak obecnie plasuje się na 6. miejscu w tabeli Fortuna 1 Ligi z dorobkiem 27 punktów, natomiast Korona jest 11., mając na swoim koncie 21 oczek.

Obaj szkoleniowcy będą mogli skorzystać ze wszystkich swoich zawodników, co oznacza jedno - w niedzielę w Kielcach czeka nas prawdziwa piłkarska uczta!

Początek meczu Korona - Radomiak w niedzielę (13 grudnia) o godz. 12:40 na stadionie w Kielcach. Transmisja w Polsat Sport. Tekstowa relacja na Radomiak.pl oraz Radom24.pl.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap