Sobota 9 maja
Grzegorza, Bożydara, Karoliny

Bruno Baltazar przed meczem Cracovia - Radomiak: Naszym celem jest dziewięć punktów

Maciej Kwiatkowski 2026-05-09 13:52:00

W sobotę odbyła się konferencja prasowa trenera Bruno Baltazara, przed poniedziałkowym meczem jego podopiecznych z Cracovią. Oto co powiedział szkoleniowiec Zielonych.

Bruno Baltazar, trener Radomiaka przed Cracovią

autor: rksradomiak.pl

Maciej Kwiatkowski - Jak drużyna, jak trener zareagował na kontuzję swojego lidera Rafała Wolskiego? 

- Tak Rafał, to kluczowy zawodnik w składzie i każdy o tym wie. Nie tylko jeśli chodzi o jego jakość, ale też to że jest bardzo ważną osobą w szatni. Jest jednym z kapitanów. To wielka nieobecność dla nas, ale najważniejsze jest to że nie jest to nic poważnego i może niebawem wrócić do składu. Ważne jest to , że mamy też innych zawodników, którzy mogą wnieść nową jakość w grę. Wierzymy, że zawodnik który go zastąpi uczyni to bez straty dla zespołu.  

Jak wygląda sytuacja kadrowa, nie zagra też Jeremi Blasco, czy to wszystkie nieobecności?

- Mogę też wspomnieć o Michale Kapucie, który nie zagra. To wszystkie trzy nieobecności na poniedziałkowe starcie z Cracovią.

Czego możemy spodziewać się po rywalizacji z Cracovią, która na 13. ostatnich spotkań wygrała tylko raz?

- Nie myślimy o tym, co gra Cracovia i nie myślimy w ogóle pod jej kontem. To będzie trudny mecz z trudnym agresywnym przeciwnikiem. U nich zawsze ciężko jest grać. My nie jesteśmy w żaden sposób zrelaksowani, po tych trzech spotkaniach wygranych z rzędu. Mówiłem, że naszym celem jest wygrać trzy kolejne mecze i skupiamy się na sobie i na tych celach. To jest dla nas najważniejsze.

Czy trener w ostatnim meczu pożegnalnym legendy Radomiaka Leandro Rossiego, da mu szanse zagrać z Lechem Poznań?

- Z całym szacunkiem, ale póki co chcemy się skupić na meczu z Cracovią. Dopiero w trakcie tygodnia będziemy rozmawiać na temat przygotowań do meczu z Lechem Poznań. 

Mecz walczących o utrzymanie drużyn Cracovii i Radomiaka odbędzie się w poniedziałek w Krakowie. Początek starcia 32. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasa, o godzinie 19:00

Galeria zdjęć

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap