Z powodu aktualnej sytuacji epidemicznej w kraju, Regionalne Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zaczynają borykać się ze zmniejszoną liczbą krwiodawców, ale niezbędne jest również osocze krwi od osób, które wyzdrowiały po przechorowaniu COVID-19 lub przebyły bezobjawowe zakażenie wirusem SARS-CoV-2. Dlatego żołnierze WOT sami organizują zbiórki w brygadach, jak i włączają się indywidualnie w oddawanie krwi organizowane przez Regionalne Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.
10 listopada krew oraz osocze ozdrowieńców oddawali żołnierze 62. batalionu lekkiej piechoty w Radomiu. 56 osób łącznie oddało 25,5 litra krwi. 9 żołnierzy, którzy przeszli chorobę COVID, oddało osocze. - Nasze działania nie skupiają się jedynie na zapobieganiu rozprzestrzenianie się wirusa. Czujemy się w obowiązku pomagać naszej społeczności również poprzez oddawanie osocza ozdrowieńców. Nie istnieją żadne zapasy tego typu osocza, a jest ono niezbędne, by ratować życie i zdrowie najciężej przechodzących chorobę koronawirusa. Doskonale zdają sobie z tego sprawę nasi terytorialsi, dlatego chętnie włączają się w akcję honorowego oddawania krwi i osocza - wyjaśnia płk Przemysław Owczarek, dodając: - Jeden żołnierz-ozdrowieniec, może oddać osocze 3 razy, a co za tym idzie - pomóc w walce z chorobą aż 9 innym osobom.
Trudny czas epidemii to dobra okazja, żeby zmobilizować się i pomagać. Żołnierze zachęcają w ten sposób wszystkich, aby podzielili się tym cennym darem. Razem z członkami rodziny i znajomymi pojawiają się w RCKiK, by wspólnie oddawać cenny lek, jakim jest krew.
Terytorialsi z 6 MBOT, są "Zawsze Gotowi, Zawsze Blisko" do niesienia pomocy innym. Udowadniają to każdego dnia poprzez pomoc kombatantom, seniorom, wsparcie szpitali, instytucji samorządowych i non-profit. Już ponad dwa tygodnie prowadzą samodzielny punkt drive-thru w Radomiu. Przez ostatnie dni pomagali rozkładać dodatkowe namioty w Agencji Rezerw Materiałowych w Nowych Grobicach oraz codziennie wspierają funkcjonariuszy policji w monitoringu kwarantanny.