Radni zdecydowali o nadaniu nazwy Żołnierzy Misji Pokojowych dla ulicy biegnącej wzdłuż obwodnicy południowej, od ulicy Wyścigowej (obok wiaduktu) do ulicy Witkacego (łuk przy kładce pieszo-rowerowej). W ten sposób obok siebie będą przebiegać trzy drogi o osobnych nazwach. Dołem biegnie ulica Jacka Kuronia (obwodnica), na górze po zachodniej stronie (obok bloków) jest ulica Armii Krajowej, a po stronie wschodniej (od Idalina) będzie ulica Żołnierzy Misji Pokojowych. Radni wprawdzie dopuścili możliwość zapisu nazwy skróconej (ulica ŻMP), ale najlepiej stosować jednak pełną formę, gdyż skrót może być dla wielu osób niezrozumiały.
Z wnioskiem o nadanie nazwy ulicy Żołnierzy Misji Pokojowych wystąpiła grupa 120 mieszkańców Radomia. Uzyskali oni też poparcie czterech lokalnych organizacji i stowarzyszeń oraz dwóch szkół średnich. Wnioskodawcy uzasadnili propozycję tej nazwy pragnieniem upamiętnienia i uhonorowania polskich weteranów - uczestników misji pokojowych oraz stabilizacyjnych poza granicami RP - w uznaniu ich ogromnych zasług i wdzięczność za służbę na rzecz działań pokojowych na świecie. W uzasadnieniu projektu uchwały napisano między innymi, że również żołnierze z Garnizonu Radom mieli i mają swój wkład w przywracaniu pokoju w najbardziej zapalnych regionach świata. Stanowili oni liczną (około 400-osobową) grupę uczestników misji. Walczyli choćby w Egipcie, Syrii, byłej Jugosławii, Iraku i Afganistanie.
Powyższa uchwała ustaliła poza tym formalny przebieg ulic Armii Krajowej, Grzebieniowej i Witkacego. Chodziło tutaj wyłącznie o zatwierdzenie obecnego układu drogowego, zmienionego po wybudowaniu obwodnicy. Na przykład ulice Witkacego i Grzebieniowa łączyły się kiedyś z ulicą Armii Krajowej, natomiast teraz dochodzą do ulicy Żołnierzy Misji Pokojowych.
Uchwała wejdzie w życie 14 dni po jej publikacji w Dzienniku Urzędowym Województwa Mazowieckiego.