Niedziela 24 listopada
Emmy, Flory, Jana
RADOM aktualna pogoda

Władze miasta zdradzają szczegóły powstania Dzielnicy Przemysłowej Radom [WIDEO]

dm 2018-10-08 16:15:00

Dzielnica przemysłowa o powierzchni 40 hektarów powstanie w obrębie Wólki Klwateckiej. Już w przyszłym roku rozpocznie się uzbrajanie terenu położonego po wschodniej stronie ulicy Warszawskiej. - Chcemy by było to miejsce rozwoju nowoczesnych firm oferujących nowe, dobrze płatne miejsca pracy. W naszych planach jest też utworzenie na tym terenie, wspólnie z partnerem biznesowym, parku przemysłowego, który umożliwi inwestowanie w wysokie technologie - mówi prezydent Radosław Witkowski.

Na budowę układu komunikacyjnego na Wólce Klwateckiej miasto ma zarezerwowane w tegorocznym budżecie oraz w Wieloletniej Prognozie Finansowej 12 milionów złotych.

- Projekt jest już gotowy. Czekamy jeszcze tylko na decyzję środowiskową i będziemy mogli przystępować do prac. Drogi, które powstaną połączą ulice Warszawską, Witosa i Rataja w taki sposób, by zapewnić dojazd do każdej z firm, które będą powstawały na tym terenie - wyjaśnia wiceprezydent Konrad Frysztak.

Prezydent Radosław Witkowski jest przekonany, że zainteresowanych inwestowaniem w Radomiu nie zabraknie. - O tym, że nasze miasto to dobra lokalizacja świadczy m.in. fakt, że bardzo szybko zapełniła się strefa na Wośnikach. Duże nadzieje wiążemy z inwestycją Polskich Portów Lotniczych, a jednocześnie poprawia się układ drogowy, co dodatkowo poprawi atrakcyjność inwestycyjną naszego miasta - podkreśla prezydent.

Przypomina jednocześnie, że z myślą o rozwoju gospodarczym miasta, w Radomiu wdrażany jest system kształcenia dualnego, które jest realizowane we współpracy z przedsiębiorcami i ma na celu odpowiednie przygotowanie kadr do pracy. - Dla przedsiębiorców, którzy decydują o lokalizacji inwestycji duże znaczenie ma jednak nie tylko układ komunikacyjny, ale także możliwości spędzania wolnego czasu. M.in. dlatego budujemy nowoczesną halę widowiskowo-sportową, która będzie miejscem organizacji wielu wydarzeń, a w planach jest budowa Radomskiego Centrum Kultury - wylicza Radosław Witkowski.

Wiceprezydent Jerzy Zawodnik przypomina z kolei, że Radom już teraz jest postrzegany jako jedno z najatrakcyjniejszych w Polsce miejsc do lokalizacji centrów usług biznesowych. - Jako jedno z dwóch miast w Polsce, znaleźliśmy się w pilotażowym programie Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, które chce wspierać średnie miasta w zakresie przyciągania inwestorów z sektora centrów usług biznesowych. Projekt jest realizowany wspólnie z Polską Agencją Inwestycji i Handlu oraz Związkiem Liderów Sektora Usług Biznesowych ABSL. Obejmuje m.in. promocję Radomia oraz wsparcie w nawiązywaniu kontaktów z potencjalnymi inwestorami - mówi wiceprezydent, który w rozmowie z Radom24.pl poinformował, że przemysłowa dzielnica jeszcze nie należy do Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, ale trwają rozmowy i wszystko wskazuje na to, że niedługo to się zmieni.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych