Od kilku lat - zgodnie z uchwałą radomskich radnych - radomska komunikacja jest bezpłatna 22 września (Dzień bez Samochodu) oraz 1 listopada (Wszystkich Świętych). Ma to na celu zachęcenie mieszkańców Radomia do zostawienia kluczyków do własnego samochodu w domu i skorzystania w zamian, przynajmniej w te dwa dni w roku, z transportu publicznego. Uprawnienie obowiązuje wszystkich pasażerów bez wyjątków. Nie trzeba wówczas posiadać przy sobie żadnych dokumentów, na przykład dowodu rejestracyjnego auta - a tak wciąż jest w wielu innych polskich miastach.
Przypominamy, że do 22 września włącznie jeździ specjalna linia przyśpieszona E (jak ekologia, elektromobilność itp.). Obsługują ją najnowsze autobusy elektryczne. Trasa tej linii jest okrężna, tylko z jednym przystankiem końcowym na Gołębiowie I. Została ona poprowadzona między innymi fragmentami ulic, które na co dzień nie są obsługiwane przez komunikację miejską (trasa N-S, Wałowa i Daszyńskiego) Zwracamy uwagę na to, że autobusy linii E zatrzymują się jedynie na wybranych przystankach. Szczegóły w osobnym komunikacie (kliknij tutaj, aby otworzyć w nowym oknie).
W Dniu bez Samochodu zapraszamy również wszystkich zainteresowanych na darmowe zwiedzanie Muzeum Polskich Rowerów przy ulicy Curie-Skłodowskiej 4 (w podwórku, w pobliżu skrzyżowania z ulicą Niedziałkowskiego). Placówka jest czynna w godzinach 9:00-17:00. Ze względu na ograniczenia epidemiczne nie będzie jednak możliwe zwiedzanie muzeum przez duże zorganizowane grupy. W jednym czasie może tam przebywać maksymalnie pięć osób. Około 60 prezentowanych w placówce eksponatów dokładnie pokazuje pełną historię roweru, od narodzin ponad 200 lat temu do lat osiemdziesiątych minionego wieku. Na żywo będzie można tam obejrzeć między innymi archaiczny welocyped, bicykle i rower bambusowy oraz przypomnieć sobie czasy dzieciństwa spędzone na składaku Wigry-3 albo Pelikanie.