W "Konarskim" działa Klub Czytelniczy, którego członkowie aktywnie promują czytelnictwo wśród przedszkolaków, swoich rówieśników oraz zachęcają do czytania dorosłych. Reprezentują także swoją szkołę w konkursach literackich i czytelniczych organizowanych na terenie miasta. Jeden z uczniów otrzymał wyróżnienie w III Regionalnym Konkursie Pięknego Czytania.
Ponadto klub nawiązał współpracę z Publicznym Przedszkolem nr 3 z oddziałami specjalnymi im. J. Porazińskiej w Radomiu. Z jedną z grup przedszkolnych - 5b, licealiści spotykają się raz w miesiącu i czytają dzieciom bajki, w których bohaterami są zwierzęta. Spotkania wzbogacane są prezentacjami multimedialnymi, krótkimi pogadankami o zwierzętach, zajęciami muzycznymi lub praktycznymi na temat hodowli konkretnych gatunków zwierząt. Maluchy wysłuchały już opowieści o słoniach, a podczas spotkania poświęconego żółwiom poznały żółwicę - Olcię. Głośno przeczytane zostały już książki: "Elmer i tęcza", "Franklin i książka z biblioteki". Kolejne spotkanie poświęcone będzie lwom.
- To przedszkolaki zaproponowały tę tematykę. Nawiązaliśmy także współpracę z Towarzystwem Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich oddział w Radomiu i Muzeum Okręgowym. W ramach działalności Klubu Czytelniczego zorganizowaliśmy m.in. akcję czytelniczą poświęconą Leszkowi Kołakowskiemu. Po zapoznaniu się z życiem i wybraną twórczością tego wybitnego filozofa uczniowie przeprowadzili cykl zajęć dla swoich rówieśników. Były to wykłady wzbogacone prezentacją miejsc związanych z życiem Leszka Kołakowskiego w Radomiu. Ponadto członkowie klubu byli współorganizatorami wycieczki "Radom Leszka Kołakowskiego", w której wzięli udział nauczyciele bibliotekarze z Radomia i okolic – opowiada Ewa Wziątek, opiekun Klubu Czytelniczego.
Efektem realizacji projektu są m.in. comiesięczne wystąpienia przed przedszkolakami. Na przygotowanie kolejnych spotkań młodzież z X LO poświęca bardzo dużo czasu: odbywają się wówczas próby głośnego czytania bajek z podziałem na role, przygotowywane są prezentacje multimedialne, piosenki, zabawy ruchowe itp.
Podczas prezentacji w Warszawie uczniowie z "Konarskiego spotkają" się ze swoimi rówieśnikami z całej Polski. To wspaniała okazja, by podzielić się doświadczeniami oraz zaprezentować efekty swojej całorocznej pracy, jak również zainspirować się pomysłami innych dotyczącymi przeróżnych działań realizowanych w szkole i najbliższym otoczeniu. Podczas OPPM spotykają się uczniowie i uczennice, którym „chce się chcieć” oraz nauczycielki i nauczyciele - osoby wspierające i inspirujące młodych w ich codziennych dążeniach.