Poniedziałek 25 listopada
Erazma, Katarzyny, Beaty
RADOM aktualna pogoda

Twoje osiedle, ulica, podwórko mogą się zmienić. Lista projektów Budżetu Obywatelskiego 2019

dm 2018-05-30 16:00:00

W piątek, 1 czerwca rozpocznie się głosowanie na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego 2019. Potrwa ono do 30 czerwca. To etap, który kończy wielomiesięczne przygotowania. Najpierw radomianie mieli możliwość zgłaszania wniosków do Budżetu Obywatelskiego, a później wszystkie były oceniane przez Zespół Opiniujący pod względem formalnym.

Lista projektów - TUTAJ.

- Zapraszam wszystkich radomian do udziału w głosowaniu. Każdy z nas może mieć bezpośredni wpływ na to, jak będzie się zmieniało nasze miasto. Warto poświęcić trochę czasu na zapoznanie się z projektami i wskazanie tych, które będą najlepiej spełniały oczekiwania. Zachęcam też wnioskodawców do promowania swoich projektów. Jednocześnie zapewniam, że zwycięskie propozycje znajdą się w projekcie przyszłorocznego budżetu Radomia - mówi prezydent Radosław Witkowski.

Na karcie do głosowania znajduje się rekordowa liczba 205 projektów zgłoszonych przez samych radomian. W obszarze ogólnomiejskim do podziału jest 1,2 mln złotych, natomiast w każdym z pięciu obszarów lokalnych oraz w obszarze instytucjonalnym, który jest w tym roku nowością zarezerwowano po 600 tys. złotych.

- Obszar instytucjonalny stworzyliśmy z myślą o projektach dotyczących na przykład placówek oświatowych. Zgodnie z sugestiami samych mieszkańców, nie będą one już bezpośrednio rywalizowały z projektami typowo obywatelskimi. Jest na ten cel wydzielona odrębna pula pieniędzy - przypomina dyrektor Kancelarii Prezydenta Mateusz Tyczyński.

Uprawnieni do głosowania są radomianie, którzy ukończyli 16. rok życia. Głosowanie polega na ocenie projektów poprzez zaznaczenie "X" na karcie do głosowania. Każdemu z nich można przyznać od 1 do 3 punktów. Głosujący mogą ocenić dowolną liczbę projektów ze wszystkich obszarów.

Stałe punkty głosowania będą się mieściły w tych samych miejscach co w poprzednich latach. Są to:
· Centrum Organizacji Pozarządowych ul. Struga 1 w godzinach 7.30-19.00 (1 Czerwca od 7.30-15.30),
· Biuro Obsługi Mieszkańca ul. Kilińskiego 30 w godzinach od 7.30 do 16.30,
· Biuro Rady Miejskiej ul. Moniuszki 9 od 7.30-15.30,
· Referat Komunikacji Społecznej i Promocji Miasta ul. Żeromskiego 53 od 7.30 do 15.30.

Głosować będzie można także w punktach mobilnych oraz przez Internet. Punkt mobilny każdy zainteresowany może zgłosić osobiście lub na adres konsultacje@umradom.pl poprzez wypełnienie odpowiedniego formularza.

Harmonogram punktów mobilnych można śledzić na stronie www.konsultacje.radom.pl. Do tej pory zgłoszono ponad 60 punktów mobilnych. Wnioskodawcy mogą też pobrać w Urzędzie Miejskim, materiały, w tym ulotki i plakaty, które mogą być przydatne przy promowaniu własnych projektów. Zainteresowani mogą się w tej sprawie zgłaszać do Referatu Komunikacji Społecznej i Promocji Miasta (pok. 103, budynek od strony ul. Żeromskiego).

Wyniki głosowania zostaną ogłoszone pod koniec lipca.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych