Rekordowa liczba projektów, bo aż 185 znajdzie się na karcie do głosowania na przyszłoroczny Budżet Obywatelski. Wyboru najciekawszych radomianie dokonają między 15 maja a 14 czerwca. Zgłoszone przez radomian projekty są bardzo zróżnicowane.
- Wszystkim wnioskodawcom należą się słowa podziękowania, bo projektów zgłaszanych do budżetu obywatelskiego jest coraz więcej i są one coraz ciekawsze. Wśród projektów na które będzie można oddać swój głos znalazły się, co nas bardzo cieszy, pomysły dotyczące promocji miasta czy projekty związane z umacnianiem naszej lokalnej tożsamości, np. murale. Oczywiście nie zabraknie projektów związanych z tzw. małą architekturą. Tu widać wyraźnie, że mieszkańcy odchodzą od tzw. twardych projektów i coraz częściej zgłaszają pomysły ważne z punktu widzenia lokalnych społeczności - mówi prezydent Radosław Witkowski.
Na karcie do głosowania znajdą się również, tak jak w latach ubiegłych projekty obejmujące place zabaw, siłownie plenerowe, ciągi piesze i rowerowe. Nie zabraknie także projektów skierowanych do seniorów, dzieci, młodzieży i dorosłych.
- Do przyszłorocznego budżetu obywatelskiego zostało zgłoszonych 357 wniosków. Wszystkie zostały najpierw ocenione przez merytoryczne wydziały Urzędu Miejskiego, a następnie zajął się nimi Zespół Opiniujący. Część projektów została odrzucona z powodu nieustalonej własności gruntów, przekroczenia maksymalnej kwoty 600 tys. złotych lub wykroczenia poza kompetencje Gminy Miasta Radomia. Niektóre projekty ze względu na podobną treść, zostały połączone w jeden wniosek. W ten sposób powstała lista 185 projektów, które znajdą się na karcie do głosowania - dodaje Emil Jaskulski z Kancelarii Prezydenta.
Wśród projektów, które znajdą się na kartach do głosowania będzie 6 propozycji skutecznie obronionych przez wnioskodawców na posiedzeniu Zespołu Opiniującego. Taką możliwość autorzy wniosków mają od ubiegłego roku.
- Przypominam, że budżet obywatelski w moim wydaniu, to budżet z gwarancją realizacji. Projekty, które uzyskają największe poparcie znajdą się w projekcie przyszłorocznego budżetu Radomia - zapewnia prezydent Witkowski.
Od 5 maja pracownicy Kancelarii Prezydenta zajmujący się budżetem obywatelskim będą przyjmować zgłoszenia na mobilne punkty głosowania. Zapotrzebowanie z uwzględnieniem szacunkowej liczby głosujących należy przesyłać na adres konsultacje@umradom.pl.
Stacjonarne urny będą zlokalizowane:
Centrum Organizacji Pozarządowych - ul. Struga 1 od 7:30-19:00
Referat Komunikacji Społecznej i Promocji Miasta - pok. 104 ul. Żeromskiego 53
Urząd Miejski w Radomiu
Biuro Rady Miejskiej - ul. Moniuszki 9
Biuro Obsługi Mieszkańca - pok. 19 ul. Kilińskiego 30 Urząd Miejski w Radomiu 7:30-16:30
Obszar I (Śródmieście, Planty, Dzielnica Przydworcowa, XV-lecie (wschodnia część od ul. Chrobrego)
Obszar II (Ustronie, Prędocinek, Młodzianów, Godów, Malczew, Nowiny Malczewskie, Idalin, Janiszpol)
Obszar III (Południe, Żakowice, Potkanów, Krychnowice, Jeżowa Wola, Pruszaków, Wośniki, Halinów, Borki, Zamłynie, Kozia Góra, Kierzków, Kończyce)
Obszar IV (Gołębiów II, Gołębiów Wójtostwo, Brzustówka, XV-lecie (zachodnia część do ul. Chrobrego), Akademickie, Michałów, Józefów, Obozisko, Koniówka, Kaptur, Stare Miasto, Wacyn, Młynek Janiszewski, Wólka Klwatecka, Firlej, Wincentów, Wielogóra, Huta Józefowska)
Obszar V (Glinice, Dzierzków, Długojów, Malenice, Sadków, Nad Potokiem, Gołębiów I, Gołębiów, Stara Wola Gołębiowska, Rajec Szlachecki, Rajec Poduchowny)
Projekty zaopiniowane pozytywnie
Projekty niezaopiniowane pozytywnie
Najszybsze informacje z Radomia wprost na Twojego Facebooka:
KLIKNIJ I POLUB NAS TERAZ >>