Ulica Narutowicza będzie przebudowywana po tym, jak modernizację sieci wodno-kanalizacyjnej przeprowadzą w tym miejscu Wodociągi Miejski. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji przygotował dwa warianty przebudowy. Najwięcej ma się zmienić na odcinku od ulicy Podwalnej do Zespołu Szkół Budowlanych.
Pierwszy projekt zakłada budowę w tym miejscu dwóch jezdni o szerokości 4,5 metra rozdzielonych pasem zieleni. Każda jezdnia miałaby wydzielony pas dla samochodów (3 metry) i pas dla rowerzystów (1,5 metra). Do jezdni miałyby przylegać zatoki do parkowania równoległego, a za nimi powstałyby chodniki.
Według drugiego projektu, ulica Narutowicza miałaby na tym samym odcinku jedną jezdnię o szerokości 7 metrów, czyli dwa pasy po 3,5 metra. Podobnie jak w pierwszym wariancie, do jezdni przylegałyby zatoki do parkowania, a za nimi chodniki. Dodatkowo, po południowej stronie ulicy powstałaby droga dla rowerów, która od chodnika byłaby oddzielona zieleńcem.
W obu wariantach, na odcinku od Kościuszki do zjazdu do Zespołu Szkół Budowlanych oraz od Podwalnej do ronda Kisielewskiego mają pozostać dwie jezdnie, po dwa pasy w każdym kierunku.
- Główny cel planowanych zmian to poprawa bezpieczeństwa na ulicy Narutowicza. Dziś jest ona przewymiarowana. Niestety bardzo często kierowcy wykorzystują to i znacznie przekraczają dozwoloną prędkość. Projekty przebudowy zostały opracowane w taki sposób, by z jednej strony wymusić na kierowcach zdjęcie nogi z gazu, a z drugiej, by utrzymać płynność ruchu, który akurat w tym miejscu nie jest zbyt duży. Jednocześnie chcemy zwiększyć liczbę miejsc parkingowych, które są potrzebne w związku z sąsiedztwem szpitala, hali sportowej i Elektrowni, która w przyszłości chce mieć wejście także od strony ulicy Narutowicza - tłumaczy wiceprezydent Konrad Frysztak.
Otwarte spotkanie z mieszkańcami odbędzie się w piątek, 20 października od godz. 15:30 u zbiegu ul. Narutowicza i ul. Traugutta.
Uwagi dotyczące obu projektów można przekazywać drogą elektroniczną przesyłając je na adres: konsultacje@umradom.ploraz w formie papierowej poprzez wypełnienie ankiety w czterech stałych punktach obsługujących konsultacje:
- Biuro Rady Miejskiej ul. Moniuszki 9;
- Biuro Obsługi Mieszkańca ul. Kilińskiego 30;
- Referat Komunikacji Społecznej i Promocji Miasta w Radomiu (pok. 103), ul. Żeromskiego 53;
- Centrum Organizacji Pozarządowych ul. Struga 1.
Konsultacje potrwają do 26 października.
Najszybsze informacje z Radomia wprost na Twojego Facebooka:
KLIKNIJ I POLUB NAS TERAZ >>