- Radomscy żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej cały czas wspierają ludność cywilną w walce z COVID-19. Dekontaminacja tego typu placówki, to bardzo odpowiedzialne zadanie. Żołnierze wyposażeni byli w specjalistyczny sprzęt, a także środki wirusobójcze i bakteriobójcze. Czynności wykonywaliśmy w specjalnych kombinezonach ochronnych. Terytorialsi musieli okazać bardzo dużo empatii i wrażliwości, ponieważ pensjonariusze to osoby chore psychicznie i niepełnosprawne intelektualne - mówi podpułkownik Łukasz Baranowski, dowódca 62. Batalionu Lekkiej Piechoty w Radomiu.
Zdezynfekowano około dwa tysiące metrów kwadratowych placówki, były to głównie ciągi komunikacyjne, sanitariaty i sale, w których na co dzień przebywają podopieczni domu pomocy.
62. Batalion Lekkiej Piechoty w ciągłej gotowości utrzymuje pluton dekontaminacyjny, który jest wyposażony w specjalistyczne środki dezynfekujące, a także kombinezony i inny niezbędny sprzęt. Dzięki temu żołnierze szybko mogą reagować i pomagać z dezynfekcją, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba.