- Przedsiębiorcy jako główną barierę rozwoju zgłaszają brak wykwalifikowanych kadr. Chodzi tu przede wszystkim o absolwentów kierunków technicznych. Na poziomie szkół średnich dobrze sprawdza się system dualny, w który mocno angażują się radomskie firmy. Dużo do zrobienia jest natomiast jeśli chodzi o kształcenie inżynierów. Stąd wziął się pomysł organizacji spotkań z uczniami - mówi zastępca prezydenta Katarzyna Kalinowska.
Na spotkaniach, które są organizowane zarówno w technikach, jak i liceach ogólnokształcących młodzież zapoznaje się ze specyfiką zarówno kierunków technicznych, jak i samego zawodu inżyniera. Przedsiębiorcy zachęcają jednocześnie do podejmowania pracy w Radomiu.
- Ktoś, kto skończy kierunek techniczny zawsze znajdzie dobrze płatną pracę. Trzeba przełamywać stereotypy i informować młodzież o tym, że w naszym mieście jest wiele prężnie działających firm. Są one gotowe zapewnić absolwentom dobry start i atrakcyjną ścieżkę kariery - mówi Artur Marcinkiewicz, dyrektor ds. rozwoju biznesu w Zakładach Automatyki „Kombud” w Radomiu.
Spotkania przedstawicieli UTH i pracodawców z młodzieżą radomskich szkół potrwają do połowy kwietnia.