- Dziś w sposób szczególny zwracamy uwagę na potrzeby osób niepełnosprawnychi i pokazujemy ich umiejętności. Radom jest jednak miastem przyjaznym dla tej grupy mieszkańców także na co dzień. Wprowadziliśmy m.in. kartę rodziny osoby z niepełnosprawnością. Byliśmy pierwszym miastem w Polsce, które nie wprowadziło tu żadnego ograniczenia wiekowego. Inne miasta się na nas wzorują. Ponadto systematycznie likwidujemy bariery architektoniczne, rozwijamy politykę wytchnieniową oraz wspieramy działalność warsztatów terapii zajęciowej - mówił podczas inauguracji Dni Godności wiceprezydent Jerzy Zawodnik.
Dni Godności rozpoczął barwny korowód i festyn na Placu Corazziego. Były występy artystyczne, kiermasz prac wykonanych przez osoby niepełnosprawne oraz pokaz mody.
W czwartek (23 maja) o godz. 12:00 na Placu Corazziego rozpocznie się II Mazowiecki Festiwal Twórczości Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną "Tacy Sami". Z kolei w piątek (24 maja) na stadionie MOSiR przy ulicy Narutowicza odbędzie się integracyjny festyn sportowo - rekreacyjny. Początek o godz. 13:00. W programie są m.in. paraolimpiada dla przedszkolaków, gry i zabawy sportowe, park rozrywki oraz grill.
XVI Radomskie Dni Godności zakończy Piknik Organizacji Pozarządowych, który rozpocznie się o godz. 15:00. W ramach imprezy zostanie rozegrany mecz piłki nożnej pomiędzy reprezentacjami NGO i samorządowcami. Przewidziano też liczne konkursy oraz gry i zabawy sportowe.
Organizatorem wydarzenia jest Radomskie Forum Integracyjne.