Sobota 23 listopada
Adeli, Klemensa, Orestesa
RADOM aktualna pogoda

Radomscy ''terytorialsi'' dla służby zdrowia [ZDJĘCIA]

dm 2020-05-10 16:17:00

Już blisko 2 miesiące trwa systematyczne wsparcie żołnierzy z radomskiego batalionu Wojsk Obrony Terytorialnej dla placówek i personelu służby zdrowia, działających na terenie ziemi radomskiej.

W ramach akcji "Odporna Wiosna" terytorialsi działają w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu czy Powiatowych Szpitalach w Przysusze i Lipsku. Ich zadaniem jest pomiar temperatury ciała każdemu pacjentowi, który chce wejść na teren placówki. Żołnierze organizują również transport, załadunek i rozładunek środków ochrony osobistej dla Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. Z kolei Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej - Szpital w Iłży skorzystał z pomocy żołnierzy przy rozstawieniu namiotów dla personelu medycznego, a także podczas transportowania środków ochrony osobistej.

Ważnym elementem walki z COVID-19 była również organizacja dekontaminacji pomieszczeń i terenu wokół Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego. "Terytorialsi" wspomagają również Samodzielny Wojewódzki Publiczny Zespół Zakładów Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej w Krychnowicach, gdzie dostarczają artykuły spożywcze, przekazane przez Radomski Bank Żywności czy Izolatorium w Radomiu, w którym zajmują się kompleksową obsługą.

- W tych trudnych czasach, z jakimi mamy dzisiaj do czynienia, z tymi nowymi wyzwaniami, możemy liczyć na pomoc przyjaciół, bo tak na prawdę przyjaciół poznaje się właśnie w takich kryzysowych sytuacjach. W tym gronie są oczywiście żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej z Radomia, którzy każdorazowo w ekspresowym tempie udzielają nam wsparcia niemalże w każdym zakresie - mówi Elżbieta Cieślak, rzecznik Radomskiego Szpitala Specjalistycznego.

- Nasze działania są skierowane nie tylko do pomocy najuboższym i starszym osobom, ale również służymy pomocą całej służbie zdrowia. Pomagamy lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom medycznym oraz personelowi placówek medycznych. Jeśli tylko jest zapotrzebowanie na naszą pracę - zjawimy się tam na pewno. Jesteśmy pełni podziwu dla personelu służby zdrowia z regionu radomskiego, którzy z takim poświęceniem ratują życie i zdrowie ludzkie. Jeżeli już jest taka sytuacja, że sami nie mamy możliwości zrealizować jakiegoś zadania, to zrobimy wszystko, żeby zrobić to wspólnie z inną instytucją. Tak było w przypadku dekontaminacji szpitala w Radomiu, gdzie dzięki zaangażowaniu i wsparciu Wiceministra Obrony Narodowej Wojciecha Skurkiewicza, został skierowany do tych działań specjalistyczny Pułk Chemiczny z Brodnicy - dodaje Dowódca 62. Batalionu Lekkiej Piechoty w Radomiu, podpułkownik Łukasz Baranowski.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych