Tematem przewodnim konkursu jest jest promowanie międzynarodowego zrozumienia wśród uczniów ("Promoting Cross-Cultural Understanding Through Language Learning") i ma na celu wyłonienie najwybitniejszych i najbardziej kreatywnych nauczycieli językowych na całym świecie.
Wybitni prelegenci i uczestnicy zapoznali się z najnowszymi praktykami w dziedzinie badań nad językami, technologii nauczania, oceny i polityki. Żywy i interaktywny program paneli dyskusyjnych i sesji networkingowych umożliwił uczestnikom globalnego forum wgląd w bardziej efektywne praktyki edukacyjne współczesnego, globalnego społeczeństwa.
Magdalena Dygała to nauczyciel języka angielskiego w Zespole Szkół Elektronicznych oraz lektor na Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym. Radomianka wcześniej została wybrana m.in. nauczycielem 2019 roku w Polsce i była nominowana do Nauczycielskiego Nobla. Od wielu lat angażuje młodzież i studentów w projekty międzynarodowe.
Od 2017 roku jest koordynatorką międzynarodowego konkursu filmowego pt. "Dzień z życia ucznia/studenta z różnych krajów świata", który odbywa się na UTH w Radomiu. Jego celem jest wyłonienie najbardziej oryginalnego filmu przedstawiającego typowy dzień uczniów lub studentów z różnych krajów świata, zachęcenie młodzieży do aktywności twórczej oraz wykorzystania urządzeń multimedialnych.
W ostatniej edycji konkursu I miejsce zdobyła grupa uczniów szkoły podstawowej z Malawi ("Chambu Primary School"). Magdalena Dygała wraz ze studentami filologii angielskiej zorganizowała zbiórkę przyborów szkolnych, odzieży i żywności dla grupy 270 dzieci z afrykańskiej szkoły. Znalazła też sponsorów, którzy pokryli zakup mundurków szkolnych dla uczniów.
Serdecznie gratulujemy osiąganych sukcesów!