W poniedziałek odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w tej sprawie. Przypomnijmy bowiem, że wykonawca Radomskiego Centrum Rehabilitacji, wystąpił do dyrekcji RSS z wnioskiem o przekazanie jeszcze w tym roku kolejnych 3 mln złotych, które miały zostać przekazane w przyszłym roku. Wynika to z szybszych niż pierwotnie planowano prac na budowie centrum.
W czasie dyskusji, radni Prawa i Sprawiedliwości złożyli wniosek ws. środków na remont Zakładu Patomorfologii. Ostatecznie, po burzliwej dyskusji, został on wycofany, ale zapewniono, że inwestycja ta zostanie wkrótce wpisana do Wieloletniej Prognozy Finansowej i zakład zostanie wyremontowany.
- Pierwszy raz udało nam się usłyszeć od władz miasta, że Zakład Patomorfologii nie nadaje się do eksploatacji. Chcieliśmy więc niejako wprowadzić te pieniądze do budżetu na rozpoczęcie procedury remontu. Wówczas poczynione zostaną kolejne kroki w tej sprawie (...). O to nam chodziło, jak widać ta dyskusja była potrzebna. Jak jest merytoryczna dyskusja, to można coś osiągnąć. Przecież wszystkim nam zależy na dobru miasta - mówił przewodniczący klubu radnych PiS, Dariusz Wójcik.
Prezydent Radomia Radosław Witkowski z kolei stwierdził: - Nowoczesny Zakład Patomorfologii jest potrzebny zarówno radomskiemu szpitalowi, jak i wojewódzkiemu, ale przede wszystkim najważniejszy jest dla kierunku lekarskiego, który obecnie prowadzony jest w ramach UTH. Zdaję sobie sprawę, że ten zakład musi być nowoczesny, bo tam chcemy kształcić lekarzy, którzy za kilka lat wrócą do radomskiego szpitala i będą nas leczyć (...). Wystąpimy w tej sprawie o pieniądze zewnętrzne.
Radni przegłosowali również zmiany w WPF-ie, m.in. wdrożenie platformy e-usług w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym, projektowanie dróg i realizację robót w porozumieniu z Wodociągami Miejskimi (ul. 25 Czerwca, ul. Zbrowskiego) czy przebudowę infrastruktury technicznej dla terenów inwestycyjnych Wólka Klwatecka II.