Mieć siedzibę firmy przy głównej ulicy miasta, w jego reprezentacyjnym miejscu, to niewątpliwy atut. Sąsiedztwo licznych urzędów, instytucji, banków i różnego rodzaju sklepów sprzyja rozwojowi biznesu. Z każdym rokiem pojawia się coraz więcej restauracji i kawiarenek, a w okresie letnim gastronomicznych ogródków.
Ulica Żeromskiego w przeważającej części zabudowana jest XIX-wiecznymi kamienicami. Jedną z nich jest właśnie kamienica stojącą naprzeciwko Domu Handlowego "Sezam" przy Żeromskiego 41. Część frontowa kamienicy ma dwie kondygnacje i użytkowe poddasze. Wraz z oficynami to ponad 1,2 tys. m kw. powierzchni użytkowej. Wewnątrz budynku są 23 pokoje biurowe oraz dwie otwarte sale położone na parterze. Pomieszczenia są w dobrym stanie technicznym, klimatyzowane, ich standard wykończenia nie odbiega od nowych lokali, które występują na rynku.
Nieruchomość graniczy z terenami całkowicie uzbrojonymi w urządzenia infrastruktury technicznej, sama też jest wyposażona w urządzenia infrastruktury technicznej. Lokalizacja urbanistyczna jest korzystna, dojazd od ulicy Moniuszki. Wejście główne od strony ulicy Żeromskiego oraz wejście od podwórka z ul. Jana Kilińskiego. Teren jest ogrodzony, zamykany, nieruchomość posiada monitoring.
Obecnie nieruchomość oczekuje na nowego najemcę lub właściciela. W celu uzyskania więcej informacji, właściciel - RTBS „Administrator” Sp z o.o. zaprasza do kontaktu pod numerem telefonu 48 384-65-10.
Dla miłośników historii jeszcze garść informacji z dziejów kamienicy. Została wybudowana w latach 1846-1848 dla Bolesława Ettingera. Stała się ona pierwszą siedzibą Radomskiej Izby Skarbowej. Po likwidacji Izby w 1917 r. w budynku rozpoczął działalność radomski Oddział Banku Handlowego SA w Warszawie. Przed II wojną światową w oficynach funkcjonowało Gimnazjum Filologiczne Żeńskie im. Marii Konopnickiej.
Po wybuchu wojny działalność szkoły zawieszono, a w budynkach szkoły władze niemieckie zorganizowały prowizoryczny szpital dla rannych polskich oficerów i podoficerów. W kamienicy frontowej zaś uruchomiono radomski oddział Banku Emisyjnego z Krakowa. Po wojnie szkoła wróciła do swoich pomieszczeń, funkcjonowała tam do 1966 r., do czasu otrzymania nowego budynku na osiedlu XV-lecia. Budynek frontowy wraz z oficynami od 1979 r. figuruje w rejestrze zabytków.
Pod koniec lat 90. XX w. kamienica przeszła generalny remont, a w 1999 r. otworzył się tam Kredyt Bank SA. Przy okazji adaptacji na potrzeby placówki Kredyt Banku, dokonano zmian jej układu funkcjonalno-przestrzennego, co stało się widoczne w wyglądzie parteru. Przejazd bramny został zaadaptowany na część jednego z pomieszczeń, zlikwidowano witryny i drzwi zewnętrzne. Po wyprowadzce banku kamienicę wystawiono na sprzedaż lub wynajem.