PPL zdecydował, że projekt wraz z programem funkcjonalno-użytkowym obiektów kubaturowych dla lotniska Radom-Sadków opracuje konsorcjum firm GMT Sp. z o.o. z Mysłowic oraz PiG Architekci z Warszawy.
Ten pierwszy rozstrzygnięty przetarg na rozbudowę radomskiego portu lotniczego został rozpisany w dniu 23 października br. Oferty zostały otwarte 14 listopada br. Do przetargu wystartowało tylko dwóch chętnych. Poza zwycięskim konsorcjum propozycje złożyła też firma Innebo Sp. o.o. z Warszawy.
Zwycięskie konsorcjum - złożone ze spółek GMT i PIG Architekci występujące w tym przetargu, jako jedna organizacja - ma doświadczenie w projektowaniu portów lotniczych w Polsce. Firmy należące do konsorcjum projektowały już dla portów lotniczych w Gdańsku, Katowicach, Krakowie i Szymanach.
Jedynym kryterium wyboru w tym przetargu była cena. PPL chciał na to zadanie przeznaczyć niespełna 3,2 miliony złotych. Konsorcjum GMT/PiG Architekci zaproponowało cenę niewiele ponad 1,5 miliona złotych, a Innebo aż ponad 4,5 miliona złotych. W tych okoliczności wybór zwycięskiej oferty był oczywisty.
Zadanie, które wykona konsorcjum GMT/PiG Architekci składa się z pięciu etapów polegających na opracowaniu projektów koncepcyjnego i budowlanego, programu funkcjonalno–użytkowego, na przygotowaniu i złożeniu wniosku oraz na uzyskaniu decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji oraz na nadzorze autorskim. Pierwsze etapy mają zostać zakończone w terminach od 4 do 13 tygodniu od podpisania umowy. Nadzór autorski ma być zapewniony przez 48 tygodni od podpisania umowy tzn. przez cały okres trwania budowy.
Na rozstrzygnięcie czekają jeszcze trzy "radomskie" przetargi PPL, które mają umożliwić rozbudowę lotniska w Radomiu, tak aby mogło one rozpocząć działalność już w czerwcu 2020 r.