Wtorek 22 kwietnia
Leona, Kai, Heliodora

Port Lotniczy Radom ma inwestora!

dm 2018-10-12 16:30:00

Zmiana właściciela Portu Lotniczego Radom staje się faktem. Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” przelało na konto syndyka pieniądze za jego przejęcie. Do Urzędu Miejskiego wpłynął wniosek o wyrażenie zgody na przekazanie zarządzania lotniskiem PPL-owi.

- Przez całą kadencję starałem się pozyskać dla Portu Lotniczego Radom branżowego inwestora. To się udało. Dotrzymałem słowa. Podziękowania za współpracę należą się tu marszałkowi Adamowi Bielanowi. Teraz wszystko w rękach PPL-u, który w każdej chwili będzie mógł rozpocząć inwestycję. Mocno trzymamy kciuki i będziemy się bacznie przyglądać całemu procesowi inwestycyjnemu. Mam nadzieję, że wszystkie deklaracje, które w ostatnich miesiącach słyszeliśmy od prezesa Mariusza Szpikowskiego będą realizowane. Mamy świadomość, że ten port może się stać biegunem wzrostu gospodarczego dla Radomia - mówi prezydent Radosław Witkowski.

Z chwilą podpisania umowy pomiędzy syndykiem, a PPL-em, na nabywcę przejdą wszelkie uprawnienia jako zarządzającego lotniskiem, w tym decyzja o zezwoleniu na realizację inwestycji w zakresie lotniska użytku publicznego.

Na sobotę konferencję na lotnisku zapowiedziało PPL.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap