Podczas poprzedniej czerwcowej akcji udało się pozyskać 17,550 litra życiodajnego płynu oddanego w mobilnym punkcie poboru krwi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, do udziału w akcji zgłosiło się 41 osób, krew oddało 39 dawców. Podczas kwietniowej akcji zebrano 17,500 litra życiodajnego płynu, a w lutym 11,250 litra. Tylko w tym roku funkcjonariusze i pracownicy radomskiego aresztu oddali ponad 65 litrów krwi ratującej ludzkie życie, a to jeszcze nie koniec...
Należy podkreślić, że akcje krwiodawstwa, w radomskiej jednostce penitencjarnej organizowane są regularnie, a klub Honorowych Dawców Krwi PCK „Kropelka Sprawiedliwości” działający przy Areszcie Śledczym w Radomiu zrzesza aż 110 członków.
Krew jest lekiem ratującym życie, stosowana jest u chorych, u których nie ma możliwości zastosowania alternatywnego leczenia, czerwony płyn równie potrzebny jest ofiarom wypadków, które w wyniku nagłych zdarzeń utraciły krew niezbędną do życia.
Celem organizowanych akcji jest pomoc w ratowaniu życia ludzkiego poprzez łagodzenie deficytu krwi w placówkach leczniczych i bankach krwi, szczególnie potrzebnej podczas obowiązującego w kraju stanu epidemii, gdy zasoby płynu przechowywanego w bankach krwi drastycznie maleją. Funkcjonariusze i pracownicy Służby Więziennej, chętnie włączają się w akcje krwiodawstwa, podkreślając, że ten bezinteresowny gest daje nie tylko ogromną satysfakcję, ale przede wszystkim staje się bezcennym darem dla tych, którzy go potrzebują. Akcje krwiodawstwa, organizowane w jednostkach to tylko namiastka pomocy niesionej przez honorowych krwiodawców w mundurach. W szeregach Służby Więziennej tysiące honorowych dawców krwi regularnie dzieli się płynem ratującym ludzkie życie.