W ramach projektu wdrożony zostanie system przechowywania i podawania leków, a istniejące systemy informatyczne dostosowane będą do wdrożenia e-usług dla potrzeb pacjentów i pracowników. W ramach projektu zakupione zostanie niezbędne wyposażenie, m.in.: szafy lekowe, wózki do transportu leków, tace, pojemniki i regały apteczne, a także sprzęt komputerowy, w tym serwer, kolektory i terminale danych, UPS-y oraz czytniki kodów kreskowych.
Wdrożenie e-usług w zakresie systemu przechowywania i podawania leków (e-Rozchód) zwiększy bezpieczeństwo pacjentów dzięki wyeliminowaniu możliwości podania leków przeterminowanych, wycofanych serii, będzie także przypominał o konieczności podania leku (realizacji zlecenia) i o odpowiedniej dawce. Dzięki automatyzacji procesu podawania leków zwiększy się także efektywność czasu pracy personelu.
Ponadto wprowadzona zostanie aplikacja służąca do gromadzenia danych pochodzących z urządzeń medycznych biorących udział w okołooperacyjnej opiece wraz z funkcjonalnością służącą optymalizacji pracy zespołów pielęgniarskich (e-Karta Znieczuleń). Dzięki temu lekarz zyska bieżącą informację o stanie pacjenta, ułatwi to podejmowanie decyzji o dalszym leczeniu i zastosowaniu odpowiednich procedur medycznych. Dostosowanie systemów informatycznych konsorcjantów do wdrożenia e-usług pozwoli na szybki i swobodny przepływ informacji wewnątrz jednostki oraz na linii personel medyczny – pacjent.
Także dziś umowę na wsparcie UE podpisała gmina Magnuszew i jej wójt Marek Drapała. Gmina otrzyma wsparcie na ponad 1,4 mln zł na wymianę starych, nieekologicznych pieców w gospodarstwach domowych. Mieszkańcy wymienią swoje stare piece węglowe na automatyczne, ekologiczne kotły. Będzie to 106 instalacji, tj.: 72 kotły na biomasę, 15 kotłów gazowych, 7 – olejowych, 9 – zgazowujących drewno, 2 powietrzne pompy ciepła i 1 gruntowa pompa ciepła. W ramach projektu w niektórych budynkach zainstalowane zostaną instalacje fotowoltaiczne.
Kotły będą one montowane w sposób zintegrowany z budynkiem mieszkalnym, czyli na dachach budynków lub obok budynku mieszkalnego na gruncie lub na budynku niemieszkalnym. Energia elektryczna wytworzona z zamontowanych instalacji fotowoltaicznych będzie zużywana na potrzeby własne gospodarstw domowych.
Więcej na wideo poniżej: