Umowę w sprawie dofinansowania inwestycji podpisali: prezydent Radomia Radosław Witkowski i członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Rafał Rajkowski. Opiewa ona na łączną kwotę ponad 23,1 mln złotych, z czego ponad 19,6 mln zł to dofinansowanie unijne przyznane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020. Pozostała kwota to pieniądze z budżetu państwa uzupełniające wkład własny miasta.
- Gratuluję miastu bardzo dobrze przygotowanego projektu. Po zakończonej ocenie wszystkich wniosków radomski projekt uplasował się na trzeciej pozycji z ośmiu planowanych do wsparcia unijnego. Bardzo się cieszę, że w moim rodzinnym mieście, przy udziale unijnych funduszy będzie mogła zostać zrealizowana ta niezbędna dla mieszkańców Radomia inwestycja - mówi członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Rafał Rajkowski.
Przyznane Radomiowi dofinansowanie pokryje 95 procent kosztów kwalifikowanych inwestycji. - Biorąc pod uwagę to, jak trudno jest w tej unijnej perspektywie pozyskiwać duże pieniądze, są to niebagatelne pieniądze. Dzięki nim ta część miasta ma szansę odzyskać swój dawny blask i stać się jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc w Radomiu. Do tej pory o rewitalizacji dużo się mówiło, ale dopiero teraz udaje się ten projekt realizować. Przypominam, że trwa także remont ratusza, w dalszych planach jest też przebudowa samej płyty Rynku. Mam nadzieję, że za naszym przykładem pójdą też prywatni właściciele kamienic i wspólnie przywrócimy radomianom Miasto Kazimierzowskie - mówi prezydent Radosław Witkowski, dodając: - Jestem przekonany, że to nie ostatni projekt, który dzięki dobrej współpracy z samorządem Województwa Mazowieckiego i panem marszałkiem Rajkowskim będzie zmieniał nasze miasto.
Prace remontowe w kamienicy Deskurów trwają od kwietnia. Wykonawca kończy już wzmacnianie konstrukcji budynku. W styczniu powinien rozpocząć prace związanie z jego przykryciem. Rewitalizacja kamienicy ma się zakończyć w drugiej połowie przyszłego roku. W odnowionych pomieszczeniach znajdą się strefy: kultury, edukacji, usług i przedsiębiorczości.