Pierwszym pacjentem, u którego lekarze specjaliści z dziedziny chirurgii szczękowo-twarzowej RSzS wykonali tę operację był 30-letni mężczyzna po urazie twarzowej czaszki. Mężczyzna jadąc hulajnogą upadł i złamał żuchwę.
"Operacja - jak mówi dr. n. med. Maciej Podsiadło z oddziału Chirurgii Szczękowo-Twarzowej miejskiej placówki - polegała na zespoleniu odłamanych fragmentów głów żuchwy z pozostałą częścią kości. Operacja trwała niemal trzy godziny, dzięki niej przywrócona została prawidłowa wysokość twarzy i zgryzu."
Rekonwalescencja pacjenta potrwa 6 tygodni, w tym czasie powinien unikać wysiłku i stosować odpowiednią bogatokaloryczną zmiksowaną dietę. Nowa metoda leczenia została wdrożona pod nadzorem konsultanta wojewódzkiego dla Mazowsza z dziedziny chirurgii szczękowo-twarzowej, dr n.med. Zygmunta Stopy z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, który uczestniczył w operacji w radomskim szpitalu.
Pacjenci z podobnymi urazami stawów skroniowo- żuchwowych po upadkach, pobiciach czy urazach odniesionych np. podczas pracy byli dotychczas leczeni w innych ośrodkach chirurgii szczękowo-twarzowej, teraz będą mogli otrzymać pomoc w Radomiu. Oddział Chirurgii Szczękowo-Twarzowej Radomskiego Szpitala Specjalistycznego jest jedynym takim oddziałem w Radomiu i subregionie radomskim, jednoimiennych oddziałów na Mazowszu z ośrodkiem radomskim jest trzy.
Kierownikiem oddziału jest dr hab. n. med. Jerzy Reymond (czyt. Remo). W oddziale chirurgii szczękowo- twarzowej Radomskiego Szpitala Specjalistycznego leczeni są pacjenci ze schorzeniami twarzowej części czaszki.