- Po pierwszych trzech miesiącach możemy powiedzieć, że to rozwiązanie się sprawdza. Największą jego zaletą jest to, że pojemniki na elektrośmieci są zlokalizowane praktycznie na wszystkich większych osiedlach. Dzięki temu radomianie mają bardzo ułatwione pozbywanie się zużytego sprzętu, bez konieczności wywożenia go do PSZOK na Wincentowie - mówi wiceprezydent Jerzy Zawodnik.
Każdy z czerwonych pojemników posiada opomiarowanie ilości umieszczonych odpadów, dzięki czemu nie ma zagrożenia ich przepełnienia. Kontenery wyposażone są także w dodatkowe zabezpieczenia chroniące środowisko przed niebezpiecznymi substancjami z elektroodpadów, przenośnych akumulatorów i baterii oraz przed kradzieżą ich zawartości.
Projekt w Radomiu jest jednym z pierwszych i najbardziej innowacyjnych działań w dziedzinie odpowiedzialnego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym w Polsce. Jego celem jest stworzenie możliwości łatwego pozbycia się niebezpiecznych elektrycznych śmieci z gospodarstw domowych. Projekt zbiórki elektrycznych śmieci w Radomiu będzie realizowany przez cztery kolejne lata.
Lokalizacje pojemników dostępne są pod adresem: http://www.gis.umradom.pl/ochrona_srodowiska.html.