W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele RSS oraz Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego, który mieści się na radomskim Józefowie.
Sesja rozpoczęła się od wystąpień: prezydenta Radomia, dyrektora RSS, prezesa MSS, wicewojewody Standowicza i członka zarządu woj. mazowieckiego - Rafała Rajkowskiego oraz przedstawicieli związków zawodowych Solidarności, pielęgniarek i lekarzy, którzy prosili władze o znalezienie rozwiązań, nie tylko dot. bieżącego problemu, ale i systemowych, "bo brakuje rąd do pracy: zarówno pielęgniarek, jak i lekarzy".
Pozostałe osoby mówiły głównie o samym problemie i potrzebie jak najszybszego rozwiązania tej sprawy. My więcej o całej sytuacji pisaliśmy tutaj i tutaj.
Po wypowiedziach w/w osób, przewodnicząca RM Kinga Bogusz ogłosiła przerwę i zaprosiła do swego gabinetu wszystkie strony. Ustalono wówczas, że w czwartek o godz. 9:00 w gabinecie wiceprezydenta Zawodnika spotkają się szefowie obu szpitali. Będzie to spotkanie rozbocze, dla wypracowania porozumienia, które oddziały w tych placówkach będą miały ostre dyżury naprzemiennie. Dodajmy, że SOR-y, według przepisów, muszą być czynne w szpitalach "non-stop", nie mogą dyżurować naprzemiennie.
Dopiero po 30-minutowej przerwie, odbyła się dyskusja. Radny Podlewski i radna Pastuszka-Chrobotowicz zaproponowali wybudowanie Izby Wytrzeźwień - zebrali brawa od pracowników szpitala.
Z kolei wiceprezydent Jerzy Zawodnik mówił, że RSS jest gotowy, aby zatrudniać kolejnych lekarzy, są na to środki, ogłaszają się w portalach, ale póki co - nieskutecznie.
Wiceprezydent dodał, że Izba Wytrzeźwień by się przydała, ale nie rozwiąże ona problemu nietrzeźwych z urazami, którzy i tak muszą trafić do szpitala.
Radny Fiszer natomiast zaproponował, żeby w szpitalu w Krychnowicach, gdzie są oddziały leczenia uzależnień, powstała Izba Wytrzeźwień, a nawet dedykowany im oddział. Wiceprezydent powiedział, że to ciekawy pomysł i zajmie się nim.
Do sprawy będziemy powracać.