- Aktualnie trwa proces formalnego "umocowania" platformy na rynku. Przypomnę, że siedziba będzie w Radomiu. Dla Radomia to bardzo istotny element w kształtowaniu nowej generacji przemysłu, zwłaszcza w oparciu o zasoby ludzkie, które w ramach tego porozumienia będziemy przygotowywać. Uruchamiana szkoła jest szkołą tych, którzy będą liderami zmian, którzy będą tą nową generację przemysłu tworzyć - mówił prezes Fundacji, Andrzej Soldaty.
''Radom - pierwsze miejsce, gdzie realizowana jest deglomeracja'' [ZDJĘCIA]
- Korzenie UTH, to kierunki techniczne, ale również ekonomiczne, dlatego staramy się połączyć zarówno technikę, jak i rozwiązania biznesowe, stąd porozumienie z platformą ws. budowania szkoły. Jesteśmy związani z przemysłem, chcemy współpracować z firmami na całym świecie, dlatego przystąpiliśmy do tej inicjatywy - dodał rektor UTH, prof. Zbigniew Łukasik.
Wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego - Jarosław Gowin z kolei powiedział: - To ważne wydarzenie o charakterze cywilizacyjno-rozwojowym. Od ponad 3 lat Polska realizuje strategię odpowiedzialnego rozwoju. Dziś w Radomiu postawiliśmy kolejne przęsło pomostu łączącego biznes z nauką. Cieszę się z podpisania tego listu, gdyż to wielka szansa zarówno dla uczelni, ale i platformy.
Wicemarszałek Senatu Adam Bielan przypomniał, że Radom to pierwsze miejsce, gdzie realizowana jest deglomeracja. - To kontynuacja dobrych informacji dla Radomia, po decyzji o tym, że Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości, będzie miała tu swoją siedzibę. Radom już stał się stolicą przemysłu przyszłości i teraz korzysta na tym uczelnia - stwierdził.
Więcej na załączonym powyżej wideo.