Od nieco ponad dwóch tygodni zainteresowani zamieszkaniem przy ul. Tytoniowej mogą składać wnioski za pośrednictwem strony internetowej www.radom.mdr.pl. Wszyscy wnioskujący muszą także dostarczyć dokumenty niezbędne do formalnej weryfikacji, np. oświadczenie o liczbie osób w gospodarstwie domowym czy oświadczenie o nieposiadaniu tytułu prawnego do lokalu mieszkalnego czy domu. Następnie, każdy wniosek otrzyma punkty za spełnienie tzw. kryteriów pierwszeństwa.
124 mieszkania przy ul. Tytoniowej to wspólna inwestycja spółki PFR Nieruchomości i radomskiego samorządu, dlatego także nabór przyszłych najemców odbywa się wspólnie. W Radomiu, podobnie jak w innych lokalizacjach, rekrutacja składa się z dwóch etapów. Za pierwszy odpowiada samorząd, który zebranym wnioskom nadaje punktację zgodną z przyjętymi przez miejskich radnych kryteriami. Wśród ubiegających się o mieszkania przy ul. Tytoniowej na dodatkowe punkty mogą liczyć m.in. rodziny z dziećmi, osoby do 35 roku życia, niepełnosprawni czy rozliczający się z podatku dochodowego w Radomiu.
Druga część naboru, polegająca na zbadaniu tzw. zdolności czynszowej, zostanie przeprowadzona przez spółkę PFR Nieruchomości. Przyszli będą zobowiązani do wykazania łącznego miesięcznego dochodu netto np. pensja z tytułu umowy o pracę, jak również dodatkowych dochodów np. świadczenie 500+, na poziomie umożliwiającym opłacenie comiesięcznego czynszu najmu. Ponadto, każdy potencjalny najemca będzie sprawdzany w BIG Infomonitor oraz w Krajowym Rejestrze Długów.
Radomska inwestycja to dwa siedmiokondygnacyjne budynki, które pomieszczą 124 mieszkania. Zdecydowaną większość z nich, bo aż 60% stanowią te 3-pokojowe o średniej powierzchni blisko 60 mkw. Architekci – czyli warszawska pracownia EMA Studio - starali się wpisać budynki w kontekst architektoniczny, gdyż po drugiej stronie ulicy Tytoniowej znajduje się przedwojenna fabryka Polskiego Monopolu Tytoniowego. Elewacja jest utrzymana w jasnej, biało-szarej kolorystyce. Zakończenie naboru przewidziano 31 maja.
Spółka PFR Nieruchomości, realizując rynkową część rządowego programu mieszkaniowego, działa na zasadach komercyjnych. Inwestycje powstają na terenie całego kraju i stanowią alternatywę dla zakupu mieszkania na kredyt. Jest to propozycja zarówno dla osób, które rozpoczynają swoją karierę zawodową, młodych rodzin, a także Polaków, którzy nie posiadają zdolności kredytowej lub po prostu nie są zainteresowani kupnem mieszkania. Spółka PFR Nieruchomości współpracuje z samorządami, spółkami Skarbu Państwa i podmiotami prywatnymi.
Więcej informacji na:
www.nieruchomosci.pfr.pl
www.radom.mdr.pl
www.mplus.pl