Debata prezydencka na fotografiach [ZDJĘCIA... DUŻO ZDJĘĆ]
Debatę moderował Łukasz Molenda z Radia Rekord. Pytania w ośmiu kategoriach: inwestycje, służba zdrowia, promocja miasta, kultura, sport, ekologia, edukacja i komunikacja, zadawali: Krzysztof Czaban (Zebrra TV), Krzysztof Domagała (Cozadzien.pl), Marcin Genca (Echo Dnia), Magdalena Gliszczyńska (Radio Plus), Katarzyna Ludwińska (Gazeta Wyborcza), Dariusz Osiej (TV Dami), Joanna Stachurska-Ruszkowska (Radio Radom) oraz Marek Wiatrak (Radom24.pl).
I właśnie redaktor naczelny Radom24.pl zadał pierwsze pytanie dotyczące inwestycji. Dotyczyło budowy Radomskiego Centrum Sportu. - O ile możemy być pewni, że hala i pierwszy etap stadionu - choć z opóźnieniem - powstaną, o tyle w sprawie drugiego etapu, takiej pewności już nie ma. Czy, a jeśli tak, to kiedy i z jakich funduszy dokończą panowie te inwestycję, tak, by stadion spełniał wszelkie wymagania, a Radomiak będzie mógł wykorzystać wreszcie swój wielki potencjał marketingowy i wizerunkowy, jaki jedna z firm badawczych ocenia na 46 milionów złotych.
Radosław Witkowski wykorzystał czas na odpowiedź na poinformowanie, że złożył do sądu pozew w trybie wyborczym przeciwko Wojciechowi Skurkiewiczowi, w sprawie - zdaniem prezydenta - nieprawdziwych informacji dotyczących realizacji inwestycji w Radomiu, jakie minister miał przekazać w jednej z audycji. Odpowiadając na pytanie obaj kandydaci zadeklarowali, że dokończą budowę stadionu, tak by powstały dwie brakujące po pierwszym etapie trybuny, a obiekt pomieścił 15 tys. widzów. Termin wykonania inwestycji zakreślili jednak bardzo ostrożnie - Radosław Witkwoski "w kadencji 2018-2023", Wojciech Skurkiewicz "rok 2022".
W drugiej turze mieliśmy pytania wzajemne. Kandydaci zadali sobie po dwa pytania i mieli też okazję na ripostę. Doszło do kilku słownych zwarć, warto zobaczyć je na wideo powyżej.
Trzecia - ostatnia runda - to tzw. "wolne wypowiedzi". W tej części m.in. usłyszeliśmy:
Radosław Witkowski: W niedzielę będziemy wybierać między Radomiem otwartym, Radomiem tolerancyjnym, Radomiem europejskim, a Radomiem powiatowym. Będziemy wybierać, jak nasze miasto będzie zmieniało się w latach 2018-2023. Jestem dumny z Radomia, jestem dumny z tego, co się nam przez te cztery lata udało zrobić. Przywróciliśmy dumę z Radomskiego Czerwca. Deklaruję bardzo dobrą współpracę z Komisją Europejską, polskim rządem czy samorządem województwa. Radom wszystkich nas potrzebuje. Proszę o Państwa głos.
Wojciech Skurkiewicz: 4 listopada, to jest dzień, w którym wybierzemy przyszłość Radomia - czy chcemy tę monotonię, stagnację, tę awanturę w Radzie Miejskiej, z którą mieliśmy do czynienia na przestrzeni ostatnich blisko dwóch lat, czy chcemy harmonię, porządek i rozwój, czy chcemy dobrej współpracy z polskim rządem, kiedy chcemy środków finansowych na realizację wspaniałych projektów, czy chcemy miasta, które będzie parło do przodu, do tych największych w Polsce i Europie, czy chcemy miasta, które będzie pogrążone w chaosie i awanturze. Szanowni Państwo, wybierzcie dobrego gospodarza Radomia.
Przypomnijmy, że II tura wyborów samorządowych odbędzie się w najbliższą niedzielę (4 listopada). Wówczas wybierzemy prezydenta Radomia na lata 2018-2023.
Więcej na załączonym powyżej wideo.