- Pieniądze na walkę z bezrobociem, którymi dysponuje Powiatowy Urząd Pracy przeznaczamy co roku m.in. na refundację kosztów tworzenia nowych stanowisk czy na pomoc dla osób podejmujących działalność gospodarczą. W tym roku mamy sytuację wyjątkową, dlatego część pieniędzy postanowiliśmy przesunąć na ochronę już istniejących miejsc pracy. Tego wymaga obecna, nadzwyczajna sytuacja. Mam nadzieję, że oprócz pieniędzy będących w dyspozycji Urzędu Pracy, na finansowanie tarczy antykryzysowej będą także przeznaczone dodatkowe pieniądze z budżetu państwa - mówi wiceprezydent Radomia Jerzy Zawodnik.
Pieniądze z Funduszu Pracy i z programów unijnych, zgodnie z ustawą o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, zostaną przeznaczone m.in. na pożyczki dla przedsiębiorców oraz na dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń i kosztów prowadzenia działalności.
Nabór wniosków o udzielenie pomocy będzie prowadził Powiatowy Urząd Pracy.
Przypomnijmy, że także miasto wspiera radomskich przedsiębiorców dotkniętych gospodarczymi skutkami epidemii. W ramach programu "Bezpieczne miejsca pracy" mogą oni korzystać z odroczenia płatności lokalnych podatków lub ich umorzenia, a także z obniżenia czynszu dzierżawy nieruchomości gruntowych lub lokali użytkowych należących do gminy.