Od poniedziałku, 16 marca ograniczone zostało przyjmowanie zgłoszeń pod numerem alarmowym - 986. Dyżurni będą przekazywać patrolom do realizacji tylko i wyłącznie zgłoszenia priorytetowe dotyczące:
- zagrożenia zdrowia i życia ludzi,
- naruszania spokoju i porządku publicznego, ·
- wybryków chuligańskich,
- niszczenia mienia,
- przestępstw,
- naruszania przepisów Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi,
- naruszania przepisów Ustawy Prawo o ruchu drogowym, ale tylko tych bezpośrednio zagrażających bezpieczeństwu innych użytkowników ruchu drogowego i bezpieczeństwu pieszych oraz przypadków nieuprawnionego zajmowania miejsc postojowych przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych.
Straż Miejska w Radomiu cały czas czynnie uczestniczy w działaniach pomocowych w związku z pandemią koronawirusa. - Zabezpieczamy budynki użyteczności publicznej oraz kontrolujemy miejsca w których grupuje się młodzież i nie tylko. Strażnicy pouczają młodzież, co robić, aby uniknąć zarażenia, przypominają o zakazie i konsekwencjach naruszenia przepisów o zachowaniu w miejscach publicznych, apelują do młodzieży o pozostanie w domach. Informują o tym, że trzeba zachowywać bezpieczny dystans od innych ludzi, jeśli to możliwe, zrezygnować z podróżowania komunikacją zbiorową, a przede wszystkim poważnie traktować kwarantannę, być odpowiedzialnymi za siebie i innych. Przypominają również o tym, że obecny czas przerwy od zajęć dydaktycznych nie jest odpowiedni na spotkania towarzyskie - mówi Grzegorz Sambor, Zastępca Komendanta Straży Miejskiej w Radomiu.