Dzisiaj podpisane zostały pierwsze umowy z podmiotami, które realizować będą swoje innowacyjne pomysły. Projekt „Chcemy pracować” jest realizowany przez Urząd Miejski i współfinansowany w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Miasto otrzymało na ten cel prawie 3 miliony złotych. Innowacyjne rozwiązania mogą zostać wsparte kwotą do 100 tysięcy złotych.
Pierwsze projekty realizować będą: Stowarzyszenie na rzecz wspierania rodzin „Nowe Perspektywy”, Stowarzyszenie pomocy niepełnosprawnym Centrum Edukacyjno – Rehabilitacyjne „Do Celu”, Stowarzyszenie Centrum „Arka”, Stowarzyszenie „Dziedzictwo Jagiellońskie” oraz Remigiusz Gołąbek.
- Cieszę się, że możemy podpisać pierwszych pięć umów na realizacje projektów, które są niezwykle istotne dla osób niepełnosprawnych i starszych, ale także dla samych rodziców i opiekunów takich osób. Radom na wielu płaszczyznach jest miastem, które nie boi się innowacji, sięga po środki unijne i jest liderem wielu projektów. Natomiast ten projekt jest wyjątkowy ze względu na jego wrażliwość i wartość społeczną - powiedział prezydent Radosław Witkowski.
W ramach programu w naszym mieście zostanie wypracowanych 30 innowacyjnych pomysłów dotyczących usług opiekuńczych dla osób zależnych. Co ważne, wszystkie te projekty będą realizowane w Radomiu. - Podpisaliśmy pierwsze umowy, ale na pewno nie ostatnie. Mam nadzieję, że ta dzisiejsza uroczystość będzie zachętą dla innych osób i stowarzyszeń mających innowacyjne pomysły - podkreślił Jerzy Zawodnik, z-ca prezydenta Radomia.
Projekty, które będą realizowane w naszym mieście zakładają m.in stworzenie banku opiekunów dla osób zależnych czy uruchomienie Mobilnego Centrum Pomocy. - Nasz projekt nazywa się „Mobilne Centrum Pomocy”. Stworzymy platformę internetową, z której będą mogły korzystać osoby niepełnosprawne i ich opiekunowie, m.in. osoby niewidome. Osoby te będą uczestniczyły w warsztatach poświęconych aktywizacji społecznej i zawodowej. Innowacyjnym pomysłem będzie przede wszystkim mobilny asystent osoby niepełnosprawnej. Taka osoba będzie jeździła do osób niepełnosprawnych i pomagała przygotowywać dokumenty, a następnie w imieniu osoby niepełnosprawnej dostarczała je różnych instytucji i urzędów, jak również do placówek zdrowia - podkreśliła Monika Dudek ze stowarzyszenia na rzecz wspierania rodzin „Nowe Perspektywy”.
- W ramach mojego projektu przewiduję stworzenie banku opiekunów osób zależnych. Projekt skierowany jest zarówno do osób wymagających pomocy i ich rodzin, jak i do osób, które chciałyby nabyć nowe umiejętności i stać się opiekunami takich osób. W ramach projektu zostanie przeszkolonych 10 osób z z zakresu fizjoterapii, pierwszej pomocy, opieki pielęgniarskiej, psychologii i dietetyki - mówił podczas konferencji Remigiusz Gołąbek.
Nabór wciąż jest otwarty. Projekty mogą składać organizacje pozarządowe, a także podmioty prywatne, w tym osoby fizyczne i grupy nieformalne.
Najszybsze informacje z Radomia wprost na Twojego Facebooka:
KLIKNIJ I POLUB NAS TERAZ >>