Krzysio ma tylko pięć lat. Boryka się z rzadką chorobą genetyczną EB – pęcherzowe oddzielanie naskórka, która przynosi mu wiele cierpienia. Nawet najlżejszy dotyk może powodować pękanie skóry bądź pęcherze. Lekarstwa na tę chorobę wciąż nie ma, stąd rodzice Krzysia nieustanie dbają o właściwą pielęgnację jego skóry.
Pomaganie może przybierać różne formy. Zbieranie plastikowych nakrętek to wciąż jedna z najpopularniejszych akcji zarówno charytatywnych jak i ekologicznych. Funkcjonariusze wciąż przekazywali zbierane nakrętki, podobnie osadzeni w oddziałach mieszkalnych. Zbiórka w Areszcie Śledczym w Radomiu trwała ponad tydzień, a dzięki zaangażowaniu kadry penitencjarnej osadzeni z radomskiego aresztu również włączyli się do pomocy przekazując swoje prace stworzone w ramach zajęć rękodzielniczych – jedne z najpiękniejszych i najstaranniejszych jakie powstały w naszej jednostce. Zaangażowanie i determinacja były widoczne.
Funkcjonariusze Służby Więziennej nieprzerwanie intensyfikują działania pomocowe poza więziennym murem. Nie ulega wątpliwości, iż nasza formacja o możliwych formach pomagania posiada obszerną wiedzę, wychodząc poza mury więzienia zdobywany kolejne cenne doświadczenia w tej materii.
Rodzice Krzysia złożyli podziękowania za zaangażowanie w inicjatywę zbierania nakrętek oraz przekazane prace osadzonych. Podziękowania w formie dyplomu wręczył funkcjonariuszom sam zainteresowany, chociaż trudno było go oderwać od przekazanych rękodzieł.