Forum był miejscem debaty trzech grup społecznych: studentów, samorządowców i przedsiębiorców. Nazwa nie była przypadkowa - nawiązuje do organizowanej na początku października 4. edycji Kongresu 590, jednego z najważniejszych wydarzeń gospodarczych, które skupia przedstawicieli polskiego biznesu, nauki, samorządu oraz instytucji państwowych.
Forum 590 w Radomiu jest nowym projektem, realizowanym przez Kongres 590 i Forum Zrównoważonych Technologii. - Chcemy w ten sposób rozszerzyć dyskusję o zagadnienia dotyczące wybranych kwestii lokalnych i samorządowych. Wydarzenie otwiera cykl spotkań w średnich i dużych polskich miastach i jest szansą na debatę o zrównoważonym rozwoju aglomeracji miejskich - mówili organizatorzy.
Podsumowaniem Forum 590 był panel dyskusyjny "Radom - miasto pierwszej prędkości", w którym udział wzięli czołowi przedstawiciele sceny politycznej, samorządowej i biznesowej, z szefem Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów RP - Markiem Suskim na czele.
Marek Suski: Chodzi o to, żeby pokazać różne możliwości, nie zasklepić się tylko w tym, co na co dzień widzimy, usłyszeć o pewnych możliwościach, nawiązać kontakty (...). Radom ma potencjał, a jednocześnie rozwija się niezbyt dynamicznie.
Małgorzata Smołkowska: Do każdej złotówki, której pracownik zdecyduje się odłożyć, pracodawca i państwo dokłada druga złotówkę. Zachęcam do korzystania z systemu Pracowniczych Planow Kapitałowych.
Mariusz Adamiak: Program PPK jest bardzo tani: to jest coś, co wyróżnia go w stosunku do OFE. Program stara się łączyć interes pracownika - przyszłego emeryta i jednocześnie interes gospodarki.
Adam Gola: Niewątpliwie PPK są kosztem dla pracodawców, jednak biorąc pod uwagę dynamicznie rosnące płace w skali 7-10 procent rocznie, to wydaje się, że to półtora procenta nie powinno być jakimś ogromnym problemem.
Więcej na załączonym powyżej wideo.