Przedmiotem zamówienia ogłoszonego przez Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" (PPL) 15 listopada 2019 r. było opracowanie koncepcji oraz projektów budowlanych dla rozbudowy lotniska Radom oraz przeprowadzenie w koniecznych przypadkach postępowania w przedmiocie pozyskania dla prac objętych projektami budowlanymi decyzji wojewody mazowieckiego o zezwoleniu na realizacje inwestycji w zakresie lotniska użytku publicznego (ZRIL).
Zamówienie PPL zostało podzielone na pięć części i dotyczyło instalacji nawigacyjnych portu, magazynu paliw i parkingu. Zadania obejmują zarówno opracowanie koncepcji, jak i uzyskanie nowej lub zamiennej decyzji ZRIL, jeśli taka będzie wymagana. W sumie prace w najnowszym przetargu PPL na rozbudowę lotniska w Radomiu można określić, jako uzupełniające do wcześniej już ogłoszonych zleceń.
Jedynym oferentem w przetargu okazała się krakowska spóoprałka WLC Inżynierowie. Jest to firma działającą na rynku od 2010 r. i zajmująca się świadczeniem pełnej gamy usług wchodzących w skład procesu inwestycyjnego, począwszy od stworzenia koncepcji, poprzez opracowanie projektów budowlanych i wykonawczych wraz z uzyskaniem wszelkich niezbędnych decyzji administracyjnych, uzgodnień specyfikacji technicznych oraz kosztorysów. Jednym z projektów spółki była modernizacja drogi startowej na lotnisku we Wrocławiu.
Za wykonanie zamówienia WLC Inżynierowie zaproponowali cenę w wysokości niespełna 2,5 mln zł brutto. PPL przewidział na ten przetarg kwotę ponad 2,9 mln zł brutto, tak więc oferta zmieściła się w budżecie. Zatem tylko uchybienia formalne mogą doprowadzić do niezawarcia umowy. Zgodnie z informacjami uzyskanymi z PPL, obecnie trwa analiza dokumentów złożonych przez oferenta.
PPL określił termin realizacji projektów na 20 do 50 dni od dnia zwarcia umowy, a termin do uzyskania decyzji ZRIL na 90 dni od daty zatwierdzenia projektu budowlanego. Z wyżej wymienionych terminów wynika, że zadania mogą zostać ukończone najwcześniej pod koniec czerwca br. Najnowszy przetarg PPL nie wpłynie na ostateczny termin oddania portu do użytku, który po ostatnich rozstrzygnięciach w sprawie budowy terminalu, nie nastąpi wcześniej niż w styczniu 2022 r.