Zgodnie z projektem została skorygowana geometria skrzyżowania, w tym łuki na „zawrotkach”. Został również wydłużony pas do lewoskrętu z ulicy Mieszka I, a na wlocie w ulicę Królowej Jadwigi powstał wydzielony pas do skrętu w prawo. W ramach przeprowadzonych prac została poprawiona też geometria przejść dla pieszych i przejazdów rowerowych. Na specjalnych bramownicach zamontowano światła dostosowujące się do natężenia ruchu. Każdy pas ma także swój sygnalizator. Dzięki zainstalowaniu pętli indukcyjnych, system automatycznie wykryje zbliżającego się rowerzystę. Ponadto w celu zwiększenia bezpieczeństwa przy całym skrzyżowaniu wymieniono oświetlenie.
- Skrzyżowanie u zbiegu ulic Mieszka I, Królowej Jadwigi i Brzustowskiej należało do najniebezpieczniejszych w Radomiu. Dziękuję władzom miasta za to, że wsłuchali się w głosy mieszkańców osiedla Michałów, którzy prosili o interwencję. Wspólnie z radomianami chcemy budować miasto przyjazne. Radom musi być bezpieczny i to bezpieczeństwo podobnie jak na skrzyżowaniu ulic Mireckiego, Szarych Szeregów i Wernera poprawiliśmy. Mam nadzieję, że dzięki tej przebudowie więcej do żadnych tragicznych wypadków w tym miejscu nie dojdzie - mówi radna Marta Michalska-Wilk.
- Obiecywaliśmy, że będziemy poprawiać bezpieczeństwo w różnych częściach miasta i że Radom będzie po prostu przyjaźniejszym miejscem do życia i to robimy. Przy tej okazji bardzo się cieszymy, że Rada Miejska podjęła mądrą decyzję i przyjęła budżet. Dzięki temu tego typu inwestycji będziemy mogli realizować więcej - dodaje Mateusz Tyczyński, dyrektor Kancelarii Prezydenta.
Wiceprezydent Konrad Frysztak zapowiada, że to nie koniec inwestycji mających na celu poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. - Wkrótce zostanie przebudowane skrzyżowanie ulic Maratońskiej i Dębowej. W tym miejscu może nie dochodzi do zdarzeń z ofiarami, ale problemem jest kwestia włączenia się do ruchu dla osób wyjeżdżających z ulicy Dębowej. To bardzo kolizyjny punkt i również chcemy go przebudować, aby móc zmienić organizację ruchu wokół cmentarza w okresie Wszystkich Świętych - mówi wiceprezydent Konrad Frysztak.
Prace przy budowie sygnalizacji świetlnej na Michałowie trwały od września. Ich koszt wyniósł niewiele ponad 1,3 mln zł.