"Porty Lotnicze" we współpracy z ETC-PZL Aerospace Industries przygotowały wirtualny symulator jazdy po płycie lotniska. Urządzenie odwzorowuje rzeczywistą sytuację na płycie podczas pracy portu i dlatego jest bardzo pomocne w szkoleniu personelu lotniskowego. Wszyscy odwiedzający mogli spróbować swoich sił i poczuć się jak operatorzy lotniska. W punkcie PPL można było również obejrzeć wizualizację portu Warszawa-Radom im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 roku.
Ci, którzy jednak zdecydowali się na wycieczkę po budowie Portu Lotniczego, na własne oczy zobaczyli postępy w realizacji inwestycji i mogli się przekonać, jak wielkie jest to przedsięwzięcie. Wrażenie robił nie tylko ogrom inwestycji, ale też jej zaawansowanie. Pesymiści mogli się przekonać, że ta inwestycja szybko zmierza ku finałowi.
Wszystko to odbyło się w ramach obchodów jubileuszu 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu, podczas którego odbyły się m.in. pokazy lotniczych zespołów akrobacyjnych Orlik i Cellfast Fluind Team, zrzut desantu z samolotu M-28 Bryza i, jak zwykle podnoszący poziom emocji, pokaz dynamiczny możliwości F-16. Była też oczywiście wystawa statyczna sprzętu wojskowego, pokazy grup rekonstrukcyjnych oraz strefa gastronomiczna.
Podczas pikniku Porty Lotnicze (PPL) podpisały list intencyjny z LOT Crew, spółką zależną LOT-u, w sprawie uruchomienia w Radomiu bazy szkoleniowej dla pilotów cywilnych. List otwiera drogę do uruchomienia w Radomiu szkoły pilotażu dla pilotów cywilnych, tak więc Radom ma szansę stać się jednym z niewielu ośrodków w Europie, gdzie szkolić się będzie zarówno wojskowych, jak i cywilnych lotników. Więcej na ten temat tutaj.