Artur Bartoszewicz jest ekspertem m.in. z zakresu planowania i programowania, strategii rozwoju regionalnego i rozwoju miast, funduszy europejskich i pomocy publicznej.
- Nie ma takiej możliwości, ale i potrzeby, aby radomskie lotnisko skorzystało ze wsparcia dla lotnisk z tarczy antykryzysowej. Lotnisko w Radomiu jest w procesie budowy i wszystko przebiega zgodnie z harmonogramem. Nie ma żadnych zagrożeń w tym zakresie, zarówno jeśli chodzi o proces wydłużania pasa startowego, jak i budowy terminala - mówił ekspert PPL-u.
Następnie dr Bartoszewicz powiedział, że nasz kraj jako jeden z niewielu, nie wstrzymał procesów budowy i to spowodowało, że można było wykonać to wszystko zgodnie z oczekiwaniami. - De facto, nie mamy do czynienia z kryzysem na tym lotnisku - usłyszeliśmy.
- Najprawdopodobniej w maju będą ruszać lotniska światowe i cały ruch lotniczy. W czerwcu/lipcu spodziewamy się, że to wszystko powoli zacznie się odbudowywać, bo to co obecnie się dzieje, to jest totalne tąpnięcie. Pełne odbudowanie w tym sektorze (tak szacuje Europejska Organizacja ds. Bezpieczeństwa Żeglugi Powietrznej) będzie widoczne dopiero w 2022 roku, a więc wtedy, kiedy planowane jest otwarcie lotniska w Radomiu - stwierdził adiunkt w Kolegium Analiz Ekonomicznych Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.
Ekspert PPL-u stwierdził również, że rynek w Polsce "odwrócił się" i taka sytuacja, jaka miała miejsce przed pandemią, nie będzie już funkcjonowała, a "za chwilę ustawi się kolejka wykonawców", także jeśli chodzi o radomskie lotnisko i kolejne inwestycje na Sadkowie.
Cała rozmowa na wideo powyżej.
Z kolei naszą pierwszą rozmowę z dr Arturem Bartoszewiczem można zobaczyć tutaj.
#ZostańwDomu