W tej chwili RCO posiada kontrakt na radioterapię i chemioterapię, do pełnego leczenia onkologicznego brakowało jedynie chirurgii onkologicznej. O kontrakt dla RCO apelowali radni miejscy z Radomia, Stowarzyszenie Amazonek „Dana” w Radomiu oraz sami pacjenci.
- Cieszymy się, że Narodowy Fundusz Zdrowia wysłuchał głosu chorych, bo to oni są tu najważniejsi. Dzięki tej decyzji pacjenci z Radomia mają na miejscu kompleksowy szpital onkologiczny - mówi Dorota Ząbek, dyrektor RCO.
Zgodnie z decyzją Narodowego Funduszu Zdrowia, od lipca szpital planuje rozpocząć leczenie chirurgiczne najczęściej występujących nowotworów.
Radomskie Centrum Onkologii oficjalnie otwarto 2 lata temu. W ubiegłym roku szpital otrzymał imię Bohaterów Radomskiego Czerwca '76. Placówka została zakwalifikowana do systemu podstawowego zabezpieczenia świadczeń szpitalnych czyli tzw. „sieci szpitali”. Radomskie Centrum Onkologii posiada w tej chwili 100 łóżek dla pacjentów, z czego ponad 20 będzie przeznaczonych dla oddziału chirurgii onkologicznej.
RCO zatrudnia specjalistów onkologów klinicznych, onkologów radioterapeutów, specjalistów chirurgii onkologicznej, ginekologii onkologicznej, a także psychologów, rehabilitantów, specjalistów medycyny nuklearnej oraz lekarzy innych specjalizacji. Szpital wyposażony jest w 2 nowoczesne sale operacyjne i oddział opieki pooperacyjnej. W planach placówki jest ubieganie się o kolejne kontrakty z Narodowym Funduszem Zdrowia, między innymi na PET (Pozytonowa Tomografia Emisyjna). Szpital jako jedyny w Radomiu i okolicach posiada urządzenie do wykonywania tego typu badań.