Wśród projektów, nad którymi będziemy głosować w tym roku jest wiele miejsc przeznaczonych do wypoczynku mniej lub bardziej aktywnego - place zabaw, siłownie, strefy fitness, ścieżki rowerowe ale też ławeczki dla znanych radomian, hotel dla zwierząt. Lista projektów skierowane pod głosowanie TUTAJ
Zespół oceniał propozycje mieszkańców pod względem formalnym. Brano pod uwagę m.in. wartość projektów, która nie mogła przekraczać maksymalnego poziomu. Ważna była także lokalizacja i charakter proponowanych inwestycji. Mogą one być realizowane wyłącznie na terenach należących do miasta i muszą spełniać warunek ogólnodostępności.
Zespół Opiniujący na swoim ostatnim spotkaniu zajął się projektami, które wstępnie zostały negatywnie zaopiniowane przez jednostki merytoryczne. Wnioskodawcy mogli przedstawiać dodatkowe argumenty lub modyfikować swoje wnioski w taki sposób, by spełniały wymogi formalne. W ten sposób 9 projektów uzyskało pozytywną opinię.
Projekty, które trafią na kartę do głosowania będą podzielone na siedem grup. Będzie to tradycyjnie obszar ogólnomiejski, pięć obszarów lokalnych, a także nowość - osobny obszar instytucjonalny. Tu trafią projekty związane z funkcjonowaniem np. miejskich placówek, w tym szkół i przedszkoli. W ten sposób nie będą one bezpośrednio konkurowały z projektami typowo społecznymi.
Głosowanie na projekty zgłoszone do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego zostanie przeprowadzone od 1 do 30 czerwca. Łącznie do podziału jest kwota 4,8 mln zł.