Budynek terminala radomskiego lotniska, którego budowa rozpoczęła się oficjalnie w październiku 2020 roku, jest w zaawanasowanym stanie realizacji. Prace konstrukcyjne zakończyły się, a terminal ma już dach. Obecnie rozpoczyna się szklenie elewacji. Za prace odpowiedzialna jest firma Mirbud, która w marcu 2020 roku podpisała umowę z Przedsiębiorstwem Państwowym „Porty Lotnicze”, właścicielem obiektu.
Informowaliśmy również, że PPL wszczął postępowania na wyłonienie najemców dziesięciu powierzchni komercyjnych w budynku terminala lotniska. Chodzi o wynajęcie sześciu powierzchni, przeznaczonych na cele handlowe i czterech na cele gastronomiczne.
Terminal będzie miał powierzchnię 30 tys. m.kw., znajdzie się tam 30 stanowisk check-in, 9 stanowisk kontroli bezpieczeństwa, po osiem – kontroli dokumentów przy wylotach i przylotach. Ponadto w budynku będzie 10 bramek wylotowych i trzy karuzele do odbioru bagażu. Znajdzie się tam także duża strefa komercyjna z punktami gastronomicznymi i handlowymi.
Uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę terminalu odbyło się w październiku ubiegłego roku. Obiekt pasażerski ma być gotowy po wybudowaniu na przyjęcie 3 mln pasażerów i odciążenie ruchu lotniczego - najpierw z Lotniska Chopina, a następnie z Centralnego Portu Komunikacyjnego. W przyszłości, gdy zajdzie taka potrzeba, lotnisko w Radomiu będzie można rozbudować do 9 mln pasażerów. Port będzie obsługiwał ruch czarterowy i niskokosztowy.