Sobota 23 listopada
Adeli, Klemensa, Orestesa
RADOM aktualna pogoda

Akredytacja na pielęgniarstwo i nowe kierunki studiów na UTH

dm, UTH 2020-11-25 08:35:00

W wyniku przeprowadzonej w październiku b.r. kontrolnej wizytacji przedstawicielek Krajowej Rady Akredytacyjnej Szkół Pielęgniarek i Położnych, Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. K. Pułaskiego w Radomiu uzyskał akredytację na kierunku - pielęgniarstwo, na studiach pierwszego i drugiego stopnia, o profilu praktycznym - poinformował rzecznik prasowy UTH, Dariusz Trześniowski. Ponadto uczelnia planuje otworzyć nowe kierunki studiów.

Tym samym uczelnia spełnia wymagane kryteria oceny standardów kształcenia na wyżej wymienionym kierunku, co stanowi podstawę do wnioskowania do Ministra Zdrowia o przyznanie Certyfikatów Akredytacyjnych na okres 3 lat.

- Dzięki temu będziemy mogli przez kolejne lata prowadzić działalność dydaktyczną i naukową, przygotowując przyszłe adeptki tak potrzebnego zawodu, co ze szczególną mocą uświadamiamy sobie dzisiaj, w okresie trwającej pandemii. Prowadzony przez Wydział Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu w UTH kierunek pielęgniarstwo stanowi oczywistą odpowiedź nie tylko na potrzeby rynku pracy, także nad wyzwaniami cywilizacyjnymi, przed którymi stoimy - dodaje dr hab. Dariusz Trześniowski, prof. UTH.

W procesie tworzenia programu studiów pielęgniarskich, w tym w określeniu celów kształcenia, brali udział interesariusze wewnętrzni (nauczyciele akademiccy, studenci) i zewnętrzni (absolwenci, przedstawiciele podmiotów medycznych współpracujących z uczelnią).

W programach studiów pierwszego i drugiego stopnia dominują metody o charakterze praktycznym, zorientowane na studenta, motywujące do aktywnego udziału w procesie nauczania i uczenia się, praktycznego działania, formułowania hipotez, analizowania danych oraz formułowania wniosków. Kształcenie na kierunku pielęgniarstwo realizowane jest w formie zajęć teoretycznych w uczelni (wykłady, seminaria, ćwiczenia) oraz w formie praktycznej nauki zawodu (zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe) w ośrodkach podmiotów leczniczych Radomia i okolic, współpracujących z Uczelnią.

- Nasi studenci mają możliwość nabywania umiejętności w obydwu radomskich szpitalach, na oddziałach: internistycznych, chirurgicznych, pediatrycznych, neurologicznych, geriatrycznych, intensywnej terapii, opieki długoterminowej, ginekologicznych, położniczych i noworodkowych, a także w gabinetach podstawowej opieki zdrowotnej, hospicjach oraz żłobkach. Na sukces akredytacyjny kierunku intensywnie pracowały Władze Uczelni i Władze Wydziału Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu, a także wszyscy pracownicy Wydziału. Sukces ten jest sukcesem całej radomskiej społeczności akademickiej - podkreśla rzecznik Trześniowski.

Uczelnia planuje otworzyć nowe kierunki studiów

Uniwersytet w Radomiu w roku akademickim 2021/2022 planuje otworzyć 13 nowych kierunków. Są to: psychologia, lingwistyka stosowana, dziennikarstwo i nowe media (2 stopień), wychowanie fizyczne (2 stopień), bezpieczeństwo wewnętrzne (2 stopień), bezpieczeństwo i jakość produkcji żywności, projektowanie i wytwarzanie kosmetyków, zarządzanie i inżynieria produkcji, bezpieczeństwo i higiena pracy (2 stopień), energetyka źródeł odnawialnych, inżynieria biomedyczna, grafika i sztuka mediów, projektowanie wnętrz i mody.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych