- Radomski szpital ma olbrzymie potrzeby sprzętowe, dlatego bardzo dobrze, że udało się uzyskać to dofinansowanie. Bardzo się z tego powodu cieszę i jestem przekonany, że to nie ostatnia podpisana umowa w ramach RIT-u dla miejskiej placówki. Muszę też pochwalić panów prezydentów, gdyż te wnioski są napisane bardzo dobrze i profesjonalnie - rozpoczął Rafał Rajkowski.
Prezydent miasta Radosław Witkowski dodał: - Dziękuję bardzo panu marszałkowi Rajkowskiemu, który jest doskonałym ambasadorem Radomia w Warszawie. To się potwierdza po raz kolejny. Konsekwentnie zmieniamy nasze miasto i cieszę się, że te zmiany są odczuwalne dla poprawienia bezpieczeństwa zdrowotnego radomian. Dziękuję też wiceprezydentowi Zawodnikowi oraz dyrekcji miejskiego szpitala.
- To kolejna duża umowa podpisana przez radomski szpital, gdyż przypomnę kilka miesięcy temu uzyskaliśmy 11,5 mln na informatyzację placówki. Chciałbym też poinformować, że w ocenie mamy kolejny wniosek na ponad 11 mln zł, który dotyczy przebudowy centralnej sterylizatorni oraz remontów poradni specjalistycznej, jak i zakupu kolejnych sprzętów medycznych, które są bardzo potrzebne w naszym szpitalu. Będziemy też składać następne wnioski. Cały czas patrzymy na te fundusze zewnętrzne, które poprawiają warunki lecznictwa w Radomiu - powiedział wiceprezydent Jerzy Zawodnik.
Dyrektor RSS Marek Pacyna również podziękował wszystkim tym, którzy przyczynili się do wyżej wspomnianej decyzji. - Chcemy zmieniać szpital nie tylko pod względem wyglądu, ale również jakości świadczonych usług. Sprzęt, który posiadamy jest już wyeksploatowany, dlatego występujemy o pozyskiwanie środków zewnętrznych. Teraz pozyskaliśmy na kardiologię, mamy też w planach inne oddziały. Chcemy dostosowywać jakość naszych świadczonych usług i diagnostyki do większych wymogów zadanych nam przez pacjentów, dlatego szpital będzie się dalej rozwijał - mówił.
Następnie dr Paweł Świgoń, kardiolog, internista, wyjaśnił, do czego zakupiony sprzęt będzie wykorzystywany.
Jeden z lekarzy zwrócił uwagę, że angiograf, który jest w dyspozycji oddziału kariologii, jest wysłużony o 14 lat. - Firmy nie mają części do jego serwisowania, a jest bardzo nam potrzebny. Prezydent obiecywał, że dostaniemy nowy - stwierdził. - Nie trzeba nam o tym przypominać, mamy to na uwadze, na pewno tą sprawę załatwimy - odpowiedział prezydent Witkowski.
- To nie jest tak, że nie ma sprawnego angiografu, gdyż jest nowoczesny, kupiony trzy lata temu i on też ma funkcje kardiologiczne, także pacjenci są zabezpieczeni. Oczywiście, przydałyby się dwa, ale np. w tym programie, z którego uzyskaliśmy teraz pieniądze, angiografy zostały wykreślone. Na taki zakup potrzeba zgody ministerstwa - podkreślił dyrektor Pacyna.
Oddział Kardiologiczny, który dzięki podpisanej dziś umowie wzbogaci się o nowy sprzęt, liczy 46 łóżek, w tym 10 intensywnego nadzoru kardiologicznego. W oddziale rocznie hospitalizowanych jest około 3 tysięcy pacjentów.
Więcej na załączonym powyżej wideo.