Bogusława Dobrowolskiego inspiruje natura. Jego rzeźby i naczynia ceramiczne są pełne motywów antropomorficznych i zoomorficznych. Natomiast ceramiczne rzeźby-portrety są syntetyczną, wyszukaną formalnie interpretacją modelek z ażurowymi włosami i oczami. Zadziwiają bogactwem kolorów gliny, tlenków metali i szkliw...
Autor jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych (dziś Akademii Sztuk Pięknych) we Wrocławiu. Dyplom uzyskał w 1990 r. na Wydziale Ceramiki i Szkła. Obecnie kieruje pracownią ceramiczną w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, gdzie od kilku lat prowadzi Międzynarodowe Plenery Ceramiczne Lab-Oro. Uprawia twórczość w dziedzinie ceramiki unikatowej, użytkowej, rzeźby, malarstwa i rysunku. Prace realizuje we własnych technikach ceramicznych łącząc zagadnienia rzeźby, malarstwa i grafiki. Posiada Odznakę Zasłużony Działacz Kultury i Zasłużony dla Kultury Polskiej. Uczestniczył w plenerach artystycznych w Chodzieży, Ćmielowie, Wilnie, Orońsku.
Wystawa do pary
Jeszcze do końca miesiąca czynna jest jubileuszowa wystawa ceramiki Aleksandry Dobrowolskiej. Ale mamy dobrą wiadomość dla miłośników tej gałęzi sztuki i przyjaciół znanego małżeństwa Dobrowolskich. Już 5 czerwca o godz. 18.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Piłsudskiego 12 odbędzie się wernisaż wystawy zatytułowanej „Droga”. Jej autorem jest mąż pani Aleksandry, Bogusław Dobrowolski.
Komentarze naszych czytelników
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu