Bogusława Dobrowolskiego inspiruje natura. Jego rzeźby i naczynia ceramiczne są pełne motywów antropomorficznych i zoomorficznych. Natomiast ceramiczne rzeźby-portrety są syntetyczną, wyszukaną formalnie interpretacją modelek z ażurowymi włosami i oczami. Zadziwiają bogactwem kolorów gliny, tlenków metali i szkliw...
Autor jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych (dziś Akademii Sztuk Pięknych) we Wrocławiu. Dyplom uzyskał w 1990 r. na Wydziale Ceramiki i Szkła. Obecnie kieruje pracownią ceramiczną w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, gdzie od kilku lat prowadzi Międzynarodowe Plenery Ceramiczne Lab-Oro. Uprawia twórczość w dziedzinie ceramiki unikatowej, użytkowej, rzeźby, malarstwa i rysunku. Prace realizuje we własnych technikach ceramicznych łącząc zagadnienia rzeźby, malarstwa i grafiki. Posiada Odznakę Zasłużony Działacz Kultury i Zasłużony dla Kultury Polskiej. Uczestniczył w plenerach artystycznych w Chodzieży, Ćmielowie, Wilnie, Orońsku.
Wystawa do pary
Jeszcze do końca miesiąca czynna jest jubileuszowa wystawa ceramiki Aleksandry Dobrowolskiej. Ale mamy dobrą wiadomość dla miłośników tej gałęzi sztuki i przyjaciół znanego małżeństwa Dobrowolskich. Już 5 czerwca o godz. 18.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Piłsudskiego 12 odbędzie się wernisaż wystawy zatytułowanej „Droga”. Jej autorem jest mąż pani Aleksandry, Bogusław Dobrowolski.

Komentarze naszych czytelników
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu
Dodaj komentarz
Przeczytaj też:

Nowe inwestycje w Ożarowie Mazowieckim – gdzie zamieszkać by cieszyć się ciszą i dobrą lokalizacją?

Przetarg na przebudowę ulicy Idalińskiej rozstrzygnięty

Aktualne oferty pracy w Radomiu

Wielkanocny remis Radomiaka w Niepołomicach

Nowa lokalizacja Izby Przyjęć Planowych
