Decyzją kapituły w kategorii literackiej nagrodę otrzymał Ziemowit Szczerek za książkę "Siwy dym, albo pięć cywilizowanych plemion", a w kategorii naukowej - Anna Spólna, autorka "Dialogów z Mickiewiczem". Nagrodę specjalną, przyznaną za całokształt twórczości ze szczególnym uwzględnieniem ostatniej książki poświęconej dziejom Radomia w okresie II wojny światowej, otrzymał historyk Sebastian Piątkowski.
- To bardzo ważne wydarzenie dla naszego miasta, dla naszej kultury, dla naszych mieszkańców, bo po raz kolejny udowadniamy, że Radom jest miastem z fantastyczną historią, dobrą do popularyzacji. Udowadniamy też, że Radom jest dobrym miejscem do tworzenia wielkich dzieł - mówił wręczając nagrody prezydent Radosław Witkowski.
Przypomniał jednocześnie, że wielu laureatów radomskich nagród literackich osiąga dalsze sukcesy. - To udowadnia, że Radom jest świetnym miejscem do tworzenia i rozpoczynania wielkich karier - podkreślił prezydent.
W tym roku kapituła nagrody nominowała do niej pięć pozycji. Poza nagrodzonymi książkami, były to: „Chłopak z Katynia” Jerzego Wlazło, „Fragmenty dziennika SI” Łukasza Zawady oraz „By żyć w Polsce” Katarzyny Madejskiej.
Gala wręczenia Nagrody Literackiej Miasta Radomia odbyła się w sali koncertowej Radomskiej Orkiestry Kameralnej podczas dorocznych Targów Wydawnictw Regionalnych.