„Siostrunie” w reżyserii Macieja Korwina.
Zakon Sióstr Małych. Na skutek fatalnej kuchennej pomyłki tragicznie umierają 52 zakonnice. Po serii pogrzebów okazuje się, że do pochowania pozostały jeszcze cztery ofiary zupy grzybowej. W tej sytuacji pozostałe przy życiu siostrzyczki postanawiają, że najlepszym sposobem na zgromadzenie funduszy niezbędnych na pochówki będzie zorganizowanie show, w którym wystąpią… one same. Z lekka niedorzeczny pomysł staje się punktem wyjścia do pysznej zabawy. Okazuje się bowiem, że Siostrunie nie tylko znakomicie śpiewają, ale także… rapują, stepują i jeżdżą na rolkach. A - wierzcie Państwo - że to zaledwie niewielka część ich możliwości…
Żywiołowe „Siostrunie” szturmem zdobyły świat, mamy nadzieję, że rozbawią do łez i zjednają również Państwa serca. Koniecznie musicie to zobaczyć!
* * *
Wszystkie aktorki, wcielające się w role zakonnic, grają na bardzo dobrym, równym poziomie. Świetnie poruszają się po scenie, doskonale tańczą i śpiewają, wybornie radzą sobie w scenach zespołowych i są naprawdę przekonywające w partiach solowych. Zachwycają szalonymi pomysłami i niebanalnym podejściem do rzeczywistości.
(…) Mocnym punktem radomskiego spektaklu - oprócz wyśmienitego aktorstwa i doborowej obsady - jest umiejętne wykorzystanie muzyki na żywo. Atrakcyjność granych na scenie utworów muzycznych i ich rozpiętość gatunkowa (od znanych musicalowych hitów, poprzez słynne operowe arie, aż po kawałki w stylu gospel, gangsta rapu czy country) przysparza zgromadzonej publiczności dużo radości i niezwykłych wrażeń. (…) Lekka forma, przebojowa muzyka i świetne aktorstwo przynoszą prawie dwie godziny dobrej zabawy. Dokładnie tak jak śpiewają urocze Siostrunie: "Habit i... wszystko gra".
Paulina Borek-Ofiara Teatralia, 18.01.2011
Kiedy: 6 i 7 października godz. 19.00
„Zbrodnia i kara” na podstawie powieści Fiodora Dostojewskiego. Adaptacja i reżyseria Grigorij Lifanov.
Arcydzieło światowej literatury w autorskiej wizji jednego z najciekawszych rosyjskich reżyserów teatralnych. Znakomita adaptacja wielkiej powieści Fiodora Dostojewskiego, która przez pryzmat losów ubogiego studenta Rodiona Romanowicza Raskolnikowa, podejmuje rozważania na temat piątego przykazania „nie zabijaj". Raskolnikow przekonany o słuszności swojej teorii, w myśl której istnieją ludzie lepsi i gorsi, zabija starą lichwiarkę. Ten krok pociąga za sobą lawinę zdarzeń, które diametralnie zmienią jego życie. Dławiący strach, dręczące wątpliwości, doprowadzone do ekstremum napięcie emocjonalne nie pozwolą mu zapomnieć o zbrodni...
Reżyser spektaklu, Grigorij Lifanov wybrał z utworu wątki najcelniej opisujące kondycję człowieka miotającego się tragicznie między własną zuchwałością a wyrzutami sumienia. Zapowiada się mocny, niebanalny, mieniący się wieloma barwami, trzymający w napięciu spektakl o uniwersalnym przesłaniu.
Wnikliwe studium psychiki człowieka, jego podświadomych napięć, impulsów, obsesji i lęków. Przedstawienie o winie i odkupieniu, dumie i pokorze, odwadze i przerażeniu, pysze i współodczuwaniu.
Intrygująca i niepowtarzalna podróż w głąb ludzkich przeżyć. Zapraszamy i polecamy!
Kiedy: 6 i 7 października godz. 18.00
"Nieznośka i Kmieć"
Teatr nie zapomniał także o najmłodszych widzach. Dzieciaki wezmą udział w zabawnej „lekcji grzeczności”. Spotkanie z królewną Nieznośką, reżyseria Petr Nosalek .
To właśnie ona,
Rozkapryszona,
Nieznośką zwą ją, bo stale,
Krzyczy, wydziwia,
Buzię wykrzywia
I nie uśmiecha się wcale!
Za górami, za lasami żyje sobie bardzo kapryśna Królewna, która przysparza wszystkim zmartwień, a swoim zachowaniem budzi powszechną niechęć. Każdy dzień rozpoczyna w złym humorze, nigdy się nie uśmiecha, niczego i nikogo nie lubi. Krótko mówiąc: jest nieznośna, bo „nie znosi znosić"...
Tymczasem królestwo przeżywa kryzys, ponieważ z powodu dotkliwego braku baraniny (w której zdecydowanie ponad miarę gustuje Król) głodny pozostaje zamieszkujące te tereny Smok. W tej sytuacji - jak to zwykle w bajkach bywa - pojawia się myśl, by poszukać śmiałka, który zgładzi Smoka a w nagrodę (?) poślubi nieznośną Królewnę. Na ogłoszenie odpowiada pewien sprytny, odważny, pewny siebie młody Kmiotek...
Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieciaki na „Nieznośkę i Kmiecia" - sympatyczny, pogodny, pełen humoru spektakl, najnowszą propozycję lalkowej Sceny Fraszka.
Kiedy: 7 października godz. 13.00
Rezerwacja i sprzedaż biletów
tel: 048 384 53 22
sms: 604 56 64 06
e-mail: bilety@teatr.radom.pl