Wiele się mówi o ograniczeniu emisji dwutlenku węgla, ale jak to może dotyczyć każdego z nas? Cóż może jednostka wobec wielkich elektrowni węglowych i bezczynnych polityków? Otóż może i powinna działać. Zmiany trzeba zacząć od siebie i naszego otoczenia. Jak to zrobić?
Gospodarze spotkania pokażą, co pozostawia za nami największy ślad węglowy i podpowiedzą, jak go ograniczyć – bez ogromnych wyrzeczeń i poświęceń. Aleksandra i Piotr Stanisławscy to małżeństwo, które od blisko 20 lat pisze o nauce. Twórcy bloga Crazy Nauka, autorzy książki "Fakt, nie mit", prowadzący cotygodniową audycję "Homo Science" w radiu TOK FM. Blogerzy z wyboru, dziennikarze naukowi z powołania.
Najpierw publikowali w mediach papierowych: „Rzeczpospolitej”, „Gazecie Wyborczej” czy „Przekroju”. Potem zapragnęli tworzyć na własny rachunek, i tak w 2012 roku narodziła się Crazy Nauka – miejsce, które urosło do rozmiarów największego bloga popularnonaukowego w Polsce.
Książka “Fakt, nie mit”, trafiła do księgarń 16 października 2019 roku. Autorzy rozprawiają się w niej z najpopularniejszymi mitami naukowymi, m. in. związanymi ze szczepieniami, globalnym ociepleniem czy telefonami komórkowymi. Prowadzą szkolenia i warsztat. Wszędzie tam opowiadają o nauce ludzkim głosem.
Spotkanie odbędzie się w sobotę, 7 marca, o godz. 12.00 w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia, przy ul. Mikołaja Kopernika 1 w Radomiu. Partner wydarzenia: Centrum Helen Doron Radom
Wstęp wolny.
Informacje pod nr tel. (48) 383 60 77, (48) 386 16 60, a także na stronie internetowej www.mcswelektrownia.pl.