Niedziela 24 listopada
Emmy, Flory, Jana
RADOM aktualna pogoda

Twarze i gęby, czyli Krzysztof Globisz u Gombrowicza

dag 2012-02-01 10:00:00

"Twarze i Gęby" to nowy cykl spotkań w Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli, który zainauguruje  rozmowa ze znanym aktorem Krzysztofem Globiszem, którą poprowadzi Dariusz Stańczuk, dziennikarz Radia RMF Classic,z urodzenia radomianin.  
 

Krzysztof Globisz opowie o swoich rolach w inscenizacjach tekstów Gombrowicza, o aktorstwie jako zawodzie i aktorstwie jako elemencie codziennych relacji międzyludzkich. 

Spotkanie odbędzie się w niedzielę, 5 lutego o godz. 17. Wstęp wolny! Liczba miejsc ograniczona.

Wszystkich zainteresowanych na do Muzeum Witolda Gmbrowicza we Wsoli dowiezie autobus ITS Michalczewski (opłata za przejazd w obie strony wynosi 6 zł). Zbiórka o godz. 16.10 na przystanku autobusowym, przy centrum handlowym Vis a Vis, ul. Chrobrego. Powrót po zakończeniu spotkania.  

Na kolejne rozmowy z cyklu „Twarze i Gęby” zapraszani będą nie tylko ludzi teatru, ale także postaci publiczne, które albo są znawcami „teatru dnia codziennego”, albo też – świadomie lub nie – stali się jego aktorami. Organizatorzy spróbująi skonfrontować ich doświadczenie z doświadczeniem zapisanym w tekstach Witolda Gombrowicza. Prowadzone będą rozmowy o życiu – społecznym, zawodowym, osobistym, zajmując się szczególnie relacjami między Ja i Ty, tak ważnymi dla twórczości autora „Ferdydurke”. O znanych twarzach i przyprawianych im gębach.

Krzysztof Globisz- urodził się w 1957 roku w Siemianowicach Śląskich. Jest absolwentem krakowskiej Akademii Teatralnej, w której obecnie pracuje jako nauczyciel akademicki. Od 1981 roku występuje na deskach teatru Starego w Krakowie, gdzie zagrał między innymi w „Ślubie” Witolda Gombrowicza w reżyserii Jarockiego, czy w przedstawieniu „Tango Gombrowicza” Mikołaja Grabowskiego wcielając się w rolę pisarza. W filmie debiutował w 1982 roku u Andrzeja Wajdy w „Dantonie” z Gérardem Depardieu. Pięć lat później zagrał w „Krótkim filmie o zabijaniu” Krzysztofa Kieślowskiego. Znany jest również z takich filmów jak: „Córy Szczęścia” Marty Mészáros, „Operacji Samum” Władysława Pasikowskiego, „Pana Tadeusza” i „Katyń” Andrzeja Wajdy, czy „Pornografii” Jana Jakuba Kolskiego. 

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych