Radomska grupa liczy ponad 50 osób, jest najliczniejszą w kraju i realizować będzie teatralne spektakle edukacyjno-profilaktyczne. Członkowie grupy wyłonieni zostali w castingu, w którym udział wzięło ponad 80 osób, uczniów radomskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Po castingach prowadzone były próby czytane i sytuacyjne. Przez ostatnie dwa dni grupa pracowała nad przygotowaniem spektaklu. Nad całością działań czuwał szef programu „PaT” insp. Grzegorz Jach.
W czwartek w Zespole Szkół Muzycznych w Radomiu młodzież wystawiła spektakl „Sekret”. Mazowiecki Komendant Wojewódzki Policji mł. insp. Rafał Batkowski i Wiceprezydent Miasta Radomia Ryszard Fałek powitali przybyłą na spektakl młodzież i zaproszonych gości, wśród których byli m.in. Świętokrzyski Komendant Wojewódzki Policji insp. Jarosław Szymczyk, Dyrektor Delegatury w Radomiu Kuratorium Oświaty w Warszawie Dorota Sokołowska, Dyrektor Wydziału Edukacji, Sportu i Turystyki UM w Radomiu Leszek Pożyczka, Duszpasterz Trzeźwości ks. Mirosław Kszczot.
Spektakl „Sekret” opowiada o problemach wychowawczych w naszych rodzinach. Pokazuje, jak niejednokrotnie aspiracje rodziców do osiągania sukcesów przez ich dzieci, mogą doprowadzać do nieszczęść. Aby spełniać oczekiwania rodziców, młodzi ludzie wkraczają w świat uzależnienia. Od teraz będą robili wszystko, aby spełniać rozkazy narkotykowych dealerów. Zatracają się w świecie uzależnień. Jednak miłość rodziców, zrozumienie wartości dzieci, sprawia, że wspólnie pokonują problemy i dalej rozpoczynają nowe życie.
„PaT” to program adresowany do młodzieży i promujący styl życia wolny od uzależnień. Jego celem jest m.in. tworzenie ogólnopolskiej społeczności promującej wśród młodych ludzi modę na życie bez nałogów. W ramach programu organizowana jest akcja „Przystanek PaT”. Ponadto program zakłada edukację młodzieży (poprzez motywację do pomagania innym, promowanie właściwej postawy), a także spotkania i rozmowy z rodzicami (pokazywanie mechanizmów powstawania uzależnień w środowisku młodych, współpraca z instytucjami i osobami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo i rozwój młodzieży).
Wartością tej inicjatywy są ludzie, którzy chcą bezinteresownie działać na rzecz drugiego człowieka. Strategia projektu oparta jest na profilaktyce rówieśniczej. To młodzi tworzą dla młodych szukając zrozumiałego języka rówieśniczej komunikacji. Społeczność programu „PaT” udowodniła w wielu miejscach kraju, że to właśnie młodzież jest doskonałym i najbardziej przekonującym partnerem w twórczej profilaktyce, a nie tylko podmiotem, do którego ta profilaktyka jest kierowana.
To właśnie w Radomiu 4 lata temu odbyła się pierwsza prezentacja programu „PaT” na Mazowszu. Później „PaT” zawitał do Siedlec, Sokołowa Podlaskiego, Płocka, Garwolina, Ostrołęki, Gostynina, Mławy, Ostrowi Mazowieckiej, Wyszkowa i wielu innych mazowieckich miejscowości. Tym razem Radom buduje własną grupę. Projekt koordynuje Mazowiecka Komenda Wojewódzka Policji z siedzibą w Radomiu przy współpracy z Urzędem Miasta.