Filip Springer przejechał cały kraj od Słupska po Krosno i od Suwałk po Wałbrzych, żeby zobaczyć, jak żyje się dziś w miastach, które w 1999 roku utraciły status stolicy województwa. Poznał ich historię, rozmawiał z mieszkańcami. Spotykał przedsiębiorców, artystów, aktywistów, nauczycieli. Zaglądał do lokalnych warsztatów i kafejek, odwiedzał upadłe fabryki i prężnie rozwijające się firmy, dworce i McDonaldy. Pytał ludzi o to, z czego są w swoim mieście dumni, co ich cieszy, a co chcieliby zmienić.
Reporter i fotograf. Autor książek poświęconych przestrzeni I architekturze, m.in.: Źle urodzone. Reportaże o architekturze PRL-u (2011), czy Zaczyn. O Zofii i Oskarze Hansenach (2013). Stypendysta Narodowego Centrum Kultury i Fundacji „Herodot” im. Ryszarda Kapuścińskiego. Nominowany do najważniejszych nagród literackich w kraju. Jego książki są tłumaczone na angielski, niemiecki, rosyjski i węgierski.
Spotkanie odbędzie się w siedzibie Elektrowni w Radomiu, przy ul. Kopernika 1. Istnieje możliwość zakupu książek autora i uzyskania autografu. Wstęp wolny. Spotkanie w ramach akcji promujących zasoby dziedzictwa kulturowego Elektrowni oraz upowszechniające wiedzę o kulturze i tradycji regionu.
Najszybsze informacje z Radomia wprost na Twojego Facebooka:
KLIKNIJ I POLUB NAS TERAZ >>